اولین مدیر عامل زن در جنرال موتورز

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

مری بارا سکان بزرگترین خودروسازی آمریکا را به دست گرفت

مری بارا سکان بزرگترین خودروسازی آمریکا را به دست گرفت برای اولین بار بالاترین مقام بزرگترین خودروسازی ایالات متحده به یک خانم رسید مری بارا که پیش از مدیر عاملی جنرال موتورز نقش قائم مقام این شرکت را ایفا می کرد ۳۳ سال در صنعت خودرو تجربه دارد

خبراقتصادی:به گزارش سی ان ان، برای اولین بار بالاترین مقام بزرگترین خودروسازی ایالات متحده به یک خانم رسید.

مری بارا که پیش از مدیر عاملی جنرال موتورز نقش قائم مقام این شرکت را ایفا می کرد ۳۳ سال در صنعت خودرو تجربه دارد. وی از ۱۵ ژانویه رسما اداره امور جنرال موتورز را به دست خواهد گرفت. 

دان اکرسون در سن ۶۵ سالگی چند ماه پیش از رسیدن موعد بازنشستگی از جنرال موتورز کناره گیری می کند و سبب آن پیشرفت بیماری سرطان همسر او است.

درست زمانی اداره امور جنرال موتورز به مری بارا رسید که خزانه داری آمریکا اعلام کرد که تمامی سهام خود در جنرال موتورز را فروخته و سهام این شرکت از سال ۲۰۰۹ تاکنون به بالاترین ارزش خود یعنی ۴۰ دلار رسیده است.

در طول سال ۲۰۱۴ ارزش سهام جنرال موتورز نزدیک به ۴۰ درصد افزایش یافته است. از سال ۲۰۱۰ تاکنون سود خالص جنرال موتورز به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

امسال برای اولین بار هم در نظرسنجی مؤسسه جی دی پاور جنرال موتورز در صدر جدول کیفیت قرار گرفت. 

مری بارا در چند سال قبل قائم مقام مدیر عامل جنرال موتورز در توسعه محصول بود و از معروف ترین جملات وی در سخنرانی ها که به همان عبارت معروف شده، عبارت «خودروهای مزخرف دیگر بس است» No more crappy cars  

وی همچنین قائم مقام مدیر عامل در منابع انسانی بین المللی جنرال  موتورز هم بوده است. درآمد وی در سال قبل ۴٫۹ میلیون دلار بود. نام وی در بین ۲۰ زن ثروتمند مجله فورچون هم هست. مری بارا کار خود را از ۱۸ سالگی در جنرال موتورز در بخش آموزش آغاز کرد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ