اولین گام اصلاحی دولت دکتر روحانی بر تصمیمات احمدی نژاد/ بودجه ۹۲ بازنگری می گردد

مهر ۱۳۹۹

مشاور اقتصادی حسن روحانی دربارهٔ بودجه سال ۹۲ و امکان تحقق آن گفت : بودجه ۹۲ بسیار خوشبینانه است حتما بایدمنطبق با واقعیت هزینه ها و متناسب یا درآمدها تخصیص پیدا کند و دولت تازه باید بودجه را مجددا بررسی کند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ محمد باقر نوبخت دبیر کل حزب اعتدال و توسعه در پاسخ به این سئوال که نظر شما دربارهٔ اظهارات اقتصاددانان مجلس مبنی بر اینکه بودجه سال ۹۲ قابل تحقق نیست و دولت تازه می‌تواند اصلاحیه بفرستد، گفت: اجازه بدهید دولت تازه تشکیل شود  بررسی کند و نظر بدهد.

وی با بیان اینکه باید نحوه عملکرد سه داوزدهم بودجه مورد بررسی قرار بگیرد، افزود: تا آنجایی که من اطلاع دارم  از ۲۱۰ هزار میلیارد تومان که بودجه عمومی کشور است در سه ماهه اول سال یعنی عملکرد سه دوازدهم حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان بود یعنی ۴۴ درصد سه دوازدهم، محقق شده است.

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه ادامه داد: به نظر می‌رسد که بودجه سال ۹۲ به میزان بسیاری نسبت به عملکرد بودجه ۹۱ افزایش دارد و بسیار خوش بینانه است و حتما بایدمنطبق با واقعیت هزینه ها و متناسب یا درآمدها تخصیص پیدا کند. بنابراین اولویت بندی‌ هزینه‌ها از هزینه جاری و هزینه عمرانی یکی از کارهای اولین دولت بعدی است.

پیش از این تعدادی از اقتصاددانان مجلس خواستار ارائه لایحه اصلاحی بودجه در دولت یازدهم شده بودند. از جمله احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در آمد ۶۸ هزار میلیارد تومانی دولت از فروش سهام و انتشار یافتن اوراق مشارکت را نقض اصول علمی خواند و گفت: به سبب عدم تعادل‌های شدید بودجه ۹۲ و آثار منفی آن در تشدید رکود تورمی موجود، باید اولین اقدام دولت تازه تقدیم اصلاحیه بودجه به مجلس باشد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *