ایران ۶-کویت ۰/سلام بر صعود!+جدول گروه

این مطلب در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان به نقل از منبع ذکر شده در پورتال خبری ممتاز نیوز درج گردیده است

تیم ملی فوتبال جوانان ایران با پیروزی پرگل مقابل کویت، با اقتدار به عنوان سرگروه به مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا صعود نمود.

به گزارش فوتبال آنلاین و به نقل از پایگاه اینترنتی رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار تیم‌های ملی فوتبال جوانان ایران و کویت با نتیجه ۶ بر صفر به سود جوانان کشورمان مقارن ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران در امارات به پایان رسید.

در نیمه اول، ایران بازی کاملا برتری را ارائه نمود و کویت تنها به دفاع پرداخت. جوانان ایرانی با بازی روان، از همان دقایق اول روی دروازه کویت حمله نمودند. اکبر محمدی سرمربی تیم ایران در این نیمه سعی نمود تلفیقی از بازیکنان ذخیره و اصلی را به میدان بفرستد و به بعضی نفرات اصلی خود استراحت دهد. حملات ایران از زمین و هوا و جناحین منجر به خطاهای بسیاری روی بازیکنان ایران پشت محوطه جریمه شد و ضربات ایستگاهی بسیاری نصیب ملی پوشان کشورمان شد. در این نیمه و در دقیقه ۲۶ شوت احمد عبدالله زاده به دیرک افقی دروازه برخورد نمود و به میدان بازگشت. در ادامه حملات، ولید مشاعی‌زاده با شوتی ۲۰ متری و بسیارزیبا دروازه کویت را باز نمود تا گل اول ایران به ثمر برسد. این گل در دقیقه ۲۸ به ثمر رسید.

ایران پس از این  گل حملاتش را تداوم بخشید. علی چوپانی می توانست در دقیقه ۳۵ دروازه کویت را باز کند که توپ با بدشانسی از کنار دروازه و با فاصله کمی به اوت رفت. در اواخر نیمه اول سردار آزمون مهاجم تیم جوانان در دقیقه ۴۰ به جای علی چوپانی به بازی آمد. ایران در نیمه اول باز هم فرصت های بسیاری داشت اما دفاع مطلق کویت اجازه به ثمر رسیدن گلها را نمی داد و دروازه بان کویت هم مانع از چند گل صد در صد شد.

در نهایت نیمه اول با نتیجه یک صفر به سود جوانان ایران به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی با برتری کامل جوانان ایران آغاز شد. در ۴۵ دقیقه دوم، ملی پوشان هر کاری که خواستند، در زمین انجام دادند.  در این نیمه احسان پهلوان گل دوم را در دقیقه ۵۴ به ثمر رساند.

سردار آزمون در دقیقه ۵۹ گل سوم را وارد دروازه حریف نمود و در دقیقه ۶۴ حسین فاضلی که به عنوان یار تعویضی به جای برزای به بازی آمده بود، در یک موقعیت تک به تک گل چهارم را وارد دروازه حریف نمود.

در دقیقه ۶۷ محمد دانشگر به جای احمد عبدالله زاده وارد زمین شد تا ایران آخرین تعویضش را انجام دهد.

فاضلی در دقیقه ۷۰ هم توپ را به دیرک افقی دروازه کویت کوبید.

گل پنجم ایران را روزبه چشمی در دقیقه ۷۴ به ثمر رساند و حسین فاضلی در دقیقه ۷۷ گل ششم را وارد دروازه کویت نمود تا حریف از این دقیقه فقط به فکر نخوردن گل‌های بیشتر باشد.

در این نیمه سردار آزمون در دقیقه ۵۳ کارت زرد گرفت تا با توجه به کارتی که در دیدار با امارات دریافت نمود دو اخطاره شود.

به این ترتیب با توجه به بازی های گروه دوم که پیش از بازیهای گروه اول انجام شد، عراق در صدر گروه دوم قرار گرفت و کره جنوبی تیم دوم این گروه شد که ایران در بازی حساس مرحله یک چهارم باید به مصاف کره جنوبی برود.

در دقیقه نود بازی کویتی ها سعی در ایجاد حاشیه داشتند. آنها در درگیری با بازیکنان ایران برخوردهایی بوجود آوردند که منجر به اخراج بازیکن شماره ۵ خودشان شد.

بازی تیم های امارات و ژاپن هم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا ژاپن با ۴ امتیاز به عنوان تیم دوم گروه صعود کند و در مرحله یک چهارم نهایی حریف عراق تیم اول گروه دوم شود.

بازیهای مرحله یک چهارم نهایی یکشنبه انجام خواهد شد.

برندگان دیدارهای یک چهارم که به جمع چهار تیم نیمه نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا صعود نمایند، به صورت مستقیم به جام جهانی جوانان (۲۰۱۳/ ترکیه) صعود خواهند نمود.

جدول گروه:


FootballOnline.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ