اپل: آیفون تازه اثر انگشت ها را بایگانی نمی کند

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

سخنگوی اپل روز قبل در پاسخ به نگرانی هایی در خصوص مشکلات مربوط به حریم خصوصی اشخاص که پس از معرفی آیفون ۵S این شرکت پیش آمده، اعلام کرد اسکنر اثر انگشت در حقیقت تصویر اثر انگشت شما را حتی روی دستگاه تان هم ذخیره نمی کند.
 
نارنجی به نقل از WJC نوشت بلکه سیستم تازه Touch ID اپل پس از رمزگذاری تصویر اثر انگشت توسط پردازنده اختصاصی، تنها «اطلاعات اثر انگشت» را در خود ذخیره می کند. آنگاه آیفون ۵S در استفاده های آتی تنها از این امضای دیجیتال برای باز کردن گوشی یا انجام خرید در آیتونز، آی بوک و App stores استفاده می کند.
 
از نظر عملی، این بدان معنی است که حتی اگر اشخاصی موفق به رمزگشایی چیپ احتصاصی آیفون هم شوند، احتمالا قادر به مهندسی معکوس و بازیابی اثر انگشتان نخواهند بود.
 
این شرکت آیفون ساز در آخرین اسمارت فون پرچمدار خود برای افزایش امنیت مصرف کنندگان از سنسور اثر انگشت بهره برده است. اما به نظر می رسد این شرکت در خصوص ظهور نگرانی های حفظ حریم خصوصی که ممکن است دربارهٔ ذخیره اطلاعات بیومتریک کاربران رخ دهد، کاملا هوشیار و آگاه است. 
 
تکنولوژی اثر انگشت موضوع چندان تازه ای نیست، اما هنوز برای بسیاری از مصرف کنندگان موضوعی عجیب و وهم انگیز است. اپل هم تلاش دارد تا بعضی نگرانی های نوظهور و تازه شکفته در این زمینه را سریعا پاسخ داده و برطرف نماید.
 
و برای آغاز کار، اپل اعلام کرده که اپلیکیشن های ثانویه فعلا امکان استفاده از این اسکنر و دسترسی به اطلاعات آن را نخواهند داشت.
 
البته سخنگوی اپل در این میان به قابلیت امنیتی دیگری هم روی تلفن تازهشان اشاره می کند. کاربران اپلی که می خواهند از تاچ آی دی بهره ببرند، می توانند به عنوان پشتیبان و برای روز مبادا، یک کد عددی هم روی آیفون ۵S تعریف کنند.
 
در صورتی که آیفون ریبوت شده یا برای ۴۸ ساعت آنلاک نشود، برای باز کردن مجدد آن باید از این کدعبور استفاده شود. این قابلیت سبب می گردد تا حد فراوانی جلوی سارقان و هکرها گرفته شود. زیرا آنها در صورت سرقت آیفون، فرصت بسیاری برای رمزگشایی احتمالی اسکنر اثر انگشت و گذر از آن ندارند. 
 
اپل همچنین اشاره می کند که تاچ آی دی آنها نسبت به اسکنر اثر انگشت دمدمی مزاج لپ تاپ ها بهبود بسیار بسیاری یافته است. اما سخنگوی این شرکت می گوید انتظار نداشته باشید اسکنر آیفون عالی و بی نقص باشد!
 
گروه های آزمایشگر اپل دریافته اند که این سیستم گاهی اوقات با انگشتان دارای رطوبت یا پوشیده با عرق، لوسیون و دیگر مایعات چندان سر سازگاری ندارد. 
 
همچنین گفته می گردد این سنسور در خواندن اثر بعضی انگشت ها هم دچار مشکل است و ممکن است نتواند انگشت های دارای اثر زخم و جراحت را تشخیص دهد. البته در چنین مواردی کاربر می تواند از انگشت دیگری استفاده کند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ