اکران روزهای زندگی، چک و آخرین سرقت

سینما و تلویزیون > سینمای‌ایران  – گروه ادب‌و‌هنر:
قلاده‌های طلا با احتساب گیشه تهران و شهرستان از مرز ۳میلیارد تومان فروش گذر کرد.

این فیلم با در اختیار داشتن ۴۸ سالن در تهران در طول ۵۶ روز موفق شد یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان بفروشد. قلاده‌های طلا در شهرستان‌ها هم در همین مدت زمان نمایش و با ۷۸ سالن به فروشی معادل یک میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان دست یافت تا در مجموع به رقم ۳ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان برسد.

به این ترتیب این ساخته ابوالقاسم طالبی را می‌توان پرفروش‌ترین فیلم اکران بهاری دانست و بعید به‌نظر می‌رسد تا پایان فصل، فیلمی بتواند به فروش قلاده‌های طلا نزدیک شود.

جالب اینکه معدل فروش «نارنجی‌پوش» هم با در نظر گرفتن روزهای نمایشش نزدیک به قلاده‌های طلاست. آخرین ساخته داریوش مهرجویی در تهران با ۲۴ سالن و ۲۹ روز اکران ۶۲۰ میلیون تومان فروخته و در شهرستان‌ها هم با ۲۶ سالن به رقم ۲۶۰ میلیون ‌تومان دست‌یافته تا در مجموع به مرز ۹۰۰ میلیون تومان نزدیک شود. فیلم مهرجویی در صورت افزایش سالن‌های نمایش دهنده‌اش می‌تواند گیشه پررونق‌تری نیز داشته باشد و البته در همین وضعیت فعلی هم فیلم پرفروشی محسوب می‌شود.

اما «انتهای خیابان هشتم» که به همراه قلاده‌های طلا تنها فیلم باقیمانده از اکران نوروزی محسوب می‌شود با وجود از دست دادن سینمای سرگروه و تعدادی از سالن‌هایش، کارکرد قابل توجهی در گیشه داشته و در مجموع تهران و شهرستان‌ها به یک میلیارد تومان فروش رسیده است. گذر از رقم ۷۰۰ میلیون تومان در تهران و فروش ۳۲۰ میلیون تومانی در شهرستان‌ها‌ این درام تلخ اجتماعی را به یکی از فیلم‌های پرفروش امسال مبدل کرده‌است.

این در حالی است که فیلم کمدی «چگونه میلیاردر شدم» فروش ناامید‌کننده‌ای داشت تا یک بار دیگر ثابت شود،‌ تماشاگر امروز علاقه‌ای به تماشای کمدی سخیف نشان نمی‌دهد. این فیلم در ۲۵ روز اکران و با ۲۷ سالن به رقم ۱۶۰ میلیون تومان در تهران دست یافته و در شهرستان‌‌ها هم ۱۲۵ میلیون تومان کارکرد داشته است.

«خنده در باران» هم پس از گذشت یک هفته از اکرانش به نظر می‌رسد که مسیر چگونه میلیاردر شدم را طی می‌کند و فروشش قابل توجه نیست. خنده در باران که توسط داریوش فرهنگ کارگردانی شده با ۲۱ سینما و در طول ۹ روز اکران ۵۰‌میلیون تومان فروخته و نزدیک به همین رقم هم در شهرستان‌ها کارکرد داشته است.

اما «سیب و سلما» همچنان انتهای جدول گیشه را در اختیار دارد. این فیلم پس از ۲۲ روز اکران در مجموع تهران و شهرستان‌ها تنها ۱۷ میلیون تومان فروخته است. سیب و سلما در تهران ۱۴ میلیون و در شهرستان‌ها تنها ۳ میلیون تومان فروش داشته است.

از ۳ روز پیش اکران ۳ فیلم تازه در سینماهای تهران و شهرستان‌ها آغاز شد. این فیلم‌ها عبارتند از: «روزهای زندگی»، «آخرین سرقت» و «چک». روزهای زندگی به کارگردانی پرویز شیخ‌طادی که برنده سیمرغ بهترین کارگردانی از سی‌امین جشنواره فیلم فجر شد با در اختیار داشتن ۱۴ سینما روز چهارشنبه ۵/۳ میلیون و پنجشنبه ۱۱ میلیون تومان فروخت. روزهای زندگی گرچه تعداد سالن‌هایش زیاد نیست ولی سینماهای خوب و باکیفیتی را در اختیار دارد. فیلمی که کارگردانش در گفت‌وگو‌هایش ضمن اشاره به حمایت‌نشدن در هنگام تولید، از اینکه در مرحله اکران نیز مورد حمایت ویژه قرار نگرفته ابراز گله‌مندی کرده است. روزهای زندگی با بازی حمید فرخ‌نژاد و هنگامه قاضیانی و با مضمون دفاع مقدس ساخته شده است.

«چک» به کارگردانی کاظم راست‌ گفتار دیگر فیلم اکران شده در این روزهاست که با وجود نمایش در ۲۷ سالن شروع چندان خوبی نداشت. چک چهارشنبه ۴‌میلیون و پنجشنبه ۵/۸ میلیون تومان در گیشه کارکرد داشت. در این فیلم که در بخش مسابقه جشنواره فجر حاضر بود بازیگرانی چون همایون ارشادی، فرهاد آئیش و حسن شکوهی ایفای نقش کرده‌اند. چک مضمون اجتماعی دارد. آخرین سرقت به کارگردانی پدرام علیزاده نیز که به تازگی اکران شده با ۱۲ سالن ۲ روز اول اکرانش را با ۸ میلیون تومان فروش سپری کرد.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ