اگر دیابت دارید، بخوانید

تیر ۱۳۹۹
ممتاز نیوز: در اشخاص دیابتی همانطور که میزان قند خون بالا می تواند مضر باشد، افت ناگهانی و مکرر قند خون نیز می تواند آثار نامطلوبی به همراه داشته باشد.

افت میزان قند خون در اشخاص دیابتی می‌تواند سبب ایجاد حالت غم و ناراحتی در آنها شود.
دیابت یک اختلال در سوخت و ساز بدن است که در آن یا هورمون انسولین به میزان کافی در بدن وجود ندارد و یا انسولین موجود قادر نیست تا وظیفه خود را به درستی انجام دهد و در نتیجه به سبب وجود مقاومت در برابر آن، قند خون بالا می‌رود. انسولین هورمونی است که توسط سلولهای “بتا” واقع در پانکراس ترشح می‌شود و وظیفه اصلی آن کاهش قند خون است. پانکراس نیز یکی از غدد دستگاه گوارش است که در پشت معده قرار دارد. بالا بودن قند خون در دراز مدت سبب بروز عوارضی در سیستم قلب و عروق، کلیه‌ها، چشم و سلسله اعصاب می‌گردد.

در اشخاص دیابتی همانطور که میزان قند خون بالا می تواند مضر باشد، افت ناگهانی و مکرر قند خون نیز می تواند آثار نامطلوبی به همراه داشته باشد.

تحقیقات محققان آلمانی در یکی از مراکز دیابت این کشور نشان داد که کمبود منبع انرژی در مغز یعنی گلوکز، می‌تواند سبب ایجاد اختلالات حرکتی، بینایی، فکری و همچنین تغییرات خلق و خو و روحیه اشخاص شود. بر اساس این مطالعه پایین بودن بیش از حد میزان قند خون در اشخاص مبتلا به دیابت می‌تواند علاوه بر بسیاری از عوارض خطرناک، سبب تغییرات خلق و خو و افسردگی در این بیماران شود.

متخصصان پیشنهاد می کنند که بیماران دیابتی همواره سطح قند خون خود را کنترل کرده و با استفاده از رژیم غذایی مناسب و مصرف دارو یا انسولین تجویز شده توسط پزشک از نوسانات شدید گلوکز خون پیشگیری نموده و شرایط پایداری را برای مغز فراهم نمایند.

منبع: سیمرغ

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ