اگر قلبت را دوست داری، صبحانه بخور

بهمن ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : صبحانه نخوردن احتمال مشکلاتی مانند چاقی مفرط، فشارخون بالا، کلسترول بالا و دیابت را بالا می‌برد و تمام این عوامل نیز احتمال سکته‌ی قلبی را بالا می‌برد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از همشهری ؛ اگر شما هم عادت دارید بدون خوردن صبحانه از خانه خارج بزنید بدانید که نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می‌دهد آقایانی که صبحانه نمی‌خورند بیشتر در معرض سکته‌ی قلبی قرار می‌گیرند.

محققان آمریکایی روی ۲۶۹۰۲ مرد اروپایی بین ۴۵ تا ۸۲ بررسی‌هایی انجام داده و به این نتیجه رسیدند که صرف‌نظر کردن از صبحانه خطر سکته‌ی قلبی یا مرگ و میر ناشی از نارسایی عروق کورونری را به میزان ۲۷ درصد بالا می‌برد. می‌پرسید چرا؟ به خاطر اینکه صبحانه نخوردن احتمال مشکلاتی مانند چاقی مفرط، فشارخون بالا، کلسترول بالا و دیابت را بالا می‌برد و تمام این عوامل نیز احتمال سکته‌ی قلبی را بالا می‌برد.

محققان با بررسی پرسش‌نامه‌هایی که شرکت‌کننده‌های این پژوهش بین سال‌های ۱۹۹۲ و ۲۰۰۸ پر کرده بودند ملاحظه کردند آقایانی که از خوردن صبحانه صرف‌نظر می‌کنند اغلب سیگاری می باشند، فعالیت بدنی کمی دارند و الکل بیشتری هم مصرف می‌کنند. تمام این عوامل نیز مزید بر سبب شده و احتمال سکته‌ی قلبی را بالا می‌برد.

حتی اگر میل به صبحانه ندارید از این به بعد یک تلاش کوچکی بکنید. یعنی اینکه یک واحد میوه یا یک مشت آجیل میل کنید. مصرف صبحانه یکی از سالم‌ترین روش‌ها برای تامین انرژی بدن و دریافت مواد مغذی مانند پروتئین‌ها، گلوسیدها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. پیشنهاد می‌کنیم یک مشت آجیل و میوه‌ی خردشده را به غلات صبحانه اضافه کرده و میل کنید.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ