ایجاد کانال بانکی برای مراودات خودرویی ایران و فرانسه

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 ایجاد کانال بانکی برای مراودات خودرویی ایران و فرانسه

ایجاد کانال بانکی برای مراودات خودرویی ایران و فرانسه

پرشین خودرو: عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران از امکان ایجاد یک کانال بانکی برای انجام مراودات خودرویی بین ایران و فرانسه خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، محمدرضا نجفی‌منش، اظهار کرد: در جریان سفر هیات اقتصادی فرانسه به ایران مذاکراتی بین شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی دو طرف صورت گرفت.
وی با بیان این‌که در این زمینه بر آمادگی شرکت‌های ایرانی برای تعامل با شرکت‌های خودروسازی و قطعه‌سازی فرانسه تاکید شد، خاطرنشان کرد: در این مذاکرات دو طرف به این نتیجه رسیدند که باید یک کانال بانکی برای واردات مواد اولیه و قطعات خودرویی از فرانسه ایجاد شود.
عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد:‌ نمایندگان اقتصادی حاضر در هیات فرانسوی قول دادند که در بازگشت به فرانسه و در تماس با مقامات مسوول در این کشور برای ایجاد یک کانال بانکی بین دو طرف تلاش کنند.
وی افزود: در حال حاضر نبود کانال بانکی مستقیم مهمترین مشکل در مراودات بین قطعه‌سازان و خودروسازان ایرانی با شرکای فرانسوی خود است که بعضا قطع برخی همکاری‌ها را به دنبال داشته است.
نجفی‌منش با بیان این‌که اعضای هیات فرانسوی حاضر در ایران به شدت نسبت به آغاز همکاری‌های دو طرف مشتاق بودند، تصریح کرد: با توجه به جو مثبت مذاکرات فکر می‌کنیم که در آینده نزدیک این همکاری‌ها آغاز خواهد شد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *