ایران به دور از فشار غربی ها برای بازگشت آرامش به سوریه تلاش می کند

ˈعاصم قانصوهˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تجلیل از تلاش های جمهوری اسلامی برای حفظ امنیت، استقرار و شکوفایی منطقه خاورمیانه، افزود: ایران برای توقف خشونت و عملیات های تروریستی در کشور سوریه تمام کوشش خود را به کار گرفته است.

وی جمهوری اسلامی ایران را کشوری محوری در منطقه دانست که تأثیرات و حضور منطقه ای خود را به خوبی نشان داده است.

عضو شورای رهبری حزب بعث سوریه، با اشاره به عملکرد مثبت سیاست خارجی ایران در منطقه اظهار داشت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی براساس تقویت روابط دو جانبه با کشورهای همسایه است و نسبت به حجم گسترده توطئه های آمریکایی و صهیونیستی علیه کشورهای مقاومت منطقه بویژه سوریه به خوبی آگاه است.

وی با بیان بحران سوریه و ادامه عملیات های تروریستی و خشونت در این کشور گفت:سوریه در برابر توطئه بین المللی قرار گرفته است، توطئه ای که از سوی طرف های عربی و غربی حمایت می شود .

این نماینده مجلس لبنان با اشاره به نقش مقاوم سوریه در منطقه تأکید کرد: آمریکا امروز ضربات سخت و سهمگینی از سوی مقاومت سوریه و ارتش آن، همچنین مقاومت در کشورهای لبنان و فلسطین خورده است.

وی با اشاره به شکست طرح های غرب و آمریکا در منطقه بویژه در سوریه تصریح کرد: شکست توطئه های بین المللی علیه سوریه، پیامدهای زیادی را بر عاملان ودست اندرکاران آن در منطقه به همراه داشته است.

قانصوه با اشاره به راه حل بحران سوریه اظهارکرد: راه حل بحران سوریه، اسلامی، عربی و سوری است و راه حل آمریکایی، اروپایی یا خارجی ندارد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته چهار جانبه عربی برای حل بحران سوریه ادامه داد: نکات زیادی در مورد این کمیته وجود دارد به خصوص که برخی اعضای آن از تروریسم حمایت کردند و با ایجاد گفت و گو میان نظام سوریه و مخالفان نظام مخالفت کردند، اما امیدواریم دامنه فعالیت کمیته گسترش یابد و شامل کشورهای عربی دیگر مانند عراق نیز شود.

قانصوه با اشاره به اوضاع بحرانی منطقه گفت: اینک ساختار خاورمیانه جدید به دور از تأثیرات غربی و آمریکایی درحال شکل گیری است و منطقه در رسیدن به هدفهای مورد نظر چالش های زیادی را پیش روی خود دارد.

خاورم*۲۰۲۳/۱۰۲۷**۲۰۴۷**

انتهای پیام /*


www.irna.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ