ایران رتبه چهارم جهان را در توان موشکی دارد

ایران رتبه چهارم جهان را در توان موشکی دارد

سردار حسین دهقان وزیر دفاع در گفتگو با شبکه العالم، در پاسخ به سؤالی درباره جایگاه ایران در میان کشورهای جهان از نظر قدرت موشکی گفت: ایران در میان کشورهای دارای توان موشکی دارای جایگاه مناسبی است و در جایگاه پس از امریکا، روسیه و چین، قرار دارد.

به گزارش ممتاز نیوز، دهقان افزود: ما متناسب با تهدیدات احتمالی علیه کشور، تلاش کرده ایم تا برد موشک هایمان را افزایش دهیم و در این زمینه ما به بردهای لازم رسیده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تلاش می کنیم تا دقت اصابت موشک ها و ماندگاری آنها را افزایش بدهیم و موشکهایمان را رادار گریز کنیم.

دهقان همچنین درپاسخ به سؤالی درباره اظهارات وزیر خارجه عراق مبنی بر اینکه کشورش مانعی ندارد که هواپیماهای ایرانی مواضع داعش را در این کشور هدف قرار دهند و اینکه آیا هواپیماهای ایرانی بر فراز عراق پرواز کرده و مواضع داعش را هدف قرار داده اند، اظهار داشت: امنیت ما برای ما مهم است، حتی اگر جریانی خارج از مرزهای ما بخواهد تهدیدی را برای ما ایجاد کند. خط قرمز ما امنیت ملی ما است.

وی تأکید کرد: این را ما صراحتا اعلام کردیم که در عراق عتبات متبرکه خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است، اگر داعش یا هر جریان مسلحی بخواهد این مراکز را تهدید کنند، جمهوری اسلامی ایران وارد خواهد شد.

دهقان گفت: ما مرزی داریم که برایمان مهم است، اگر داعش بخواهد از این منظر وارد مرز یا حریم ما شود حتما با آن مقابله خواهیم کرد ولی امروز ما نیازی به آن نمی بینیم؛ آنچه هست اگر دولت عراق به صورت رسمی از ما کمک بخواهد حتما این اقدام را انجام خواهیم داد .

وزیر دفاع کشورمان درباره حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به برخی مواضع ارتش سوریه نزدیک دمشق گفت: جریان داعش یک جریان صهیونیستی است، و به طور طبیعی اسرائیل هر اقدامی که برای حمایت از داعش بتواند انجام بدهد ، آن اقدام را انجام خواهد داد و از هر انجام هر اقدامی که باعث تضعیف مقاومت شود، امتناع نخواهد کرد.

دهقان خاطرنشان کرد: این موضوع به افرادی در منطقه باید تفهیم شود که اتفاقاتی که در سوریه و عراق می افتد در واقع به هدف تأمین امنیت اسرائیل است.

وی افزود: این افراد باید بدانند زمانی که اسرائیل در تجاوز ۵۰ روزه باریکه غزه را می کوبید، داعش هیچ واکنشی به این تجاوز نشان نداد پس نتیجه می گیریم که آنچه در منطقه انجام می شود، خواست اسرائیل، آمریکا و نظام سلطه است و هر کاری که اسرائیل انجام می دهد، با هدف تضعیف جبهه مقاومت انجام می دهد.

دهقان گفت: جریان های مقاومت در فلسطین اشغالی، لبنان و سوریه زیرساخت های صنعتی نظامی بسیار قابل توجهی دارند و قادرند که همه مراحل طراحی و تولید موشک ها را انجام بدهند و ما هم در مقاطعی با جریان های مقاومت در بخش های صنعتی و تکنولوژی همکاری کرده‌ایم و رسماً هم اعلام کرده ایم که با مقاومت در این بخش‌ها همکاری خواهیم کرد و مقام معظم رهبری هم فرموده اند که کرانه باختری رود اردن نیز باید مانند باریکه غزه مسلح بشود. حمایت از مقاومت در راهبردهای عمومی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، و این امر را دنبال خواهیم کرد.

وزیر دفاع در پاسخ به سؤالی درباره تهدیدهای مستقیم آمریکا و رژیم صهیونیستی در سالهای گذشته مبنی بر هدف قرار دادن تأسیسات هسته ای و سایر تأسیسات، گفت: در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ما هیچ برهه‌‌ای را سراغ نداریم که به نوعی آمریکایی‌ها و اذناب آنان در جهت تضعیف نظام ما اقدامات عملی فروگذار کرده باشند.

دهقان تأکید کرد: آنان هرآنچه که در توان داشتند در حوزه های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی به کار گرفتند؛ ولی همه این عداوتها و کینه‌ها و محدودیتها و تحریمها موجب شده که ملت ما مقاومتر و موفقتر خودش را به عرصه بیاورد و همه اقدامات آنان را ناکام بگذارد.

وی افزود: اینکه آنان تهدید کردند یا می کنند و یا همواره بحث از گزینه روی میز می‌کنند دال بر پوشالی بودن این تهدید است، به این معنا که اگر قادر به انجام کاری بودند و می توانستند چه مدیریت صحنه و یا مدیریت پیامدهای اقدامات گستاخانه خودشان را در اختیار بگیرند، به خودشان تردید راه نمی دادند.

دهقان خاطرنشان کرد: درعین حال که این تهدیدات را جدی گرفتیم، هیچگاه تردیدی در اراده و عزم ملت ما نبوده بلکه ما همواره حقانیت خودمان را توانستیم در این مسیر مقاومت به دنیا اثبات کنیم.

http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/09/22d274618ac8fe1d1182eb7762ac8e62.jpg

دهقان گفت: امروز هم فکر می‌کنیم چیزی که آمریکایی‌ها را ترغیب کرده به اینکه بیایند در فضای متفاوتی با جمهوری اسلامی ایران تعامل کنند، نه از بابت این است که ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که بخواهیم تعامل و یا مذاکره را بپذیریم، بلکه بیشتر نیازی که است که آنان دارند که می خواهند فضا را به صورتی ترمیم کنند، تا پیامدهای مثبت تری را برای خودشان و امنیت و چهره از بین رفته و مخدوش و تنفری که در سایه اقدمات آنان در جهان ایجاد شده، اقداماتی را انجام دهند.

وی تأکید کرد: لذا ما فکر می کنیم که همواره تهدید می تواند از جانب آمریکایی ها وجود داشته باشد؛ اما آنچه که مهم است، ما در مقابل این تهدیدها همواره از بالاترین سطح آمادگی برخورداریم و مطمئنیم که هیچگاه آمریکا و اسرائیل به خودشان جرأت اینکه بخواهند به ما تجاوز کنند، نخواهند داد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تلاشهای آمریکا و گروه ۱+۵ برای وارد کردن موضوع سامانه های موشکی ایران در مذاکرات گفت: آنچه که امروز با ۱+۵ درباره آن مذاکره می کنیم صرفا موضوع هسته ای است و به غیر از موضوع هسته‌ای هیچ موضوع دیگری در دستور کار قرار نگرفته و نخواهد گرفت.

دهقان خاطرنشان کرد: بخش موشکی مربوط به توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران است و این موضوعی است که ما تصمیم می گیریم چه باشد و چه نباشد و هیچ اراده‌ای نمی تواند خارج از اراده ما خودش را بر تصمیماتی که که ما در این حوزه می گیریم اعمال کند و اساسا هم موضوع موشکی در بحث مذاکرات هسته‌ای در هیچ زمانی از طرف ما پذیرفته نشده است و الان هم طرف مقابل اصراری بر این موضوع ندارد و به عبارتی پذیرفته که جزو مقوله‌های مورد مذاکره نیست.

دهقان در پاسخ به سؤالی درباره کمکهای جمهوری اسلامی ایران به عراق جهت مقابله با گروه تروریستی داعش و واقعیت نقش ایران در زمینه مقابله با داعش در عراق گفت: ما داعش را جریان تکفیری صهیونیستی و همچنین تهدیدی برای منطقه و جهان می دانیم، از کشورهای مختلف اروپایی و اقصی نقاط جهان افرادی با انگیزه‌های مختلف به داعش پیوستند وبا آن همکاری می کنند و بسیاری از جنایات ضد انسانی و ضد بشری را که اساسا در تاریخ بشر سابقه نداشته است، انجام می دهند.

وی افزود: این افراد به طور طبیعی یک روز به کشورشان باز می گردند و اگر قرار باشد این نوع رفتار در آن جا در سایه این اندیشه غلط تحقق پیدا کند به طور حتم یک تهدید جدی برای بشریت در همه جا شکل می‌گیرد.

http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/11/318c7822afc07d578a9decef9c387f85.jpg

دهقان خاطرنشان کرد: ما داعش را یک جریان محلی نمی دانیم، بلکه اسراییل و آمریکا داعش را در بحث آموزش وتجهیز پشتیبانی می کنند، متاسفانه برخی از کشورهای منطقه با برداشت و تحلیل غلطی که از وضعیت دارند، در این راستا همراهی می کنند؛ تصور آنان این است که با تقویت داعش قادرند ابعاد و دایره نفوذ جمهوری اسلامی ایران را محدود و کشورهای اسلامی را گرفتار وضعیتی خطرناک کنند.

دهقان تأکید کرد: امروز ما شاهد نابودی و تخریب زیر ساخت های اساسی سوریه و عراق توسط این جریان صهیونیستی هستیم، همچنین ده ها هزار نفر را در مناطق مختلف قتل عام کرده و نسل کشی می کنند، این یک جریان ضد ثبات در منطقه است.

وزیر دفاع کشورمان گفت: به طور طبیعی در سوریه و عراق ما با دولت ها برای حفظ ثبات و امنیت آنان همکاری می کنیم؛ ما ثبات و امنیت در سوریه و عراق را در راستای ثبات و امنیت منطقه می دانیم.

سردار دهقان افزود: در بعد سلاح و تجهیزات معمولا دولتهایشان از ما خرید می کنند و در بعد آموزش و مشاوره در خدمت ارتش و نیروهای مقاومت سوریه و لبنان و عراق هستیم، این را خیلی روشن و صریح اعلام کردیم.

* سردار سلیمانی اگر در جرف الصخر حضور داشته باشد برای مشاوره و راهنمایی است

وی همچنین درباره گزارش هایی درباره حضور سردار قاسم سلیمانی در عراق و فرماندهی برخی از عملیات مانند عملیات جرف الصخر گفت: حتی اگر سردار سلیمانی در آن جا حضور پیدا کرده و می کند، باز هم از موضع مشاوره، راهنمایی و آموزش است؛ ما نیرویی را به عنوان نیروی ایرانی در سوریه و عراق مستقر نکرده ایم، افرادی نیز که در آن جا حضور یافته اند جهت مشاوره و آموزش هستند، تا به سازماندهی و آموزش کمک کنند، و در زمینه طرح های عملیاتی مشاوره دهند.

وزیر دفاع کشورمان گفت: فرماندهان صحنه همگی محلی هستند، نیروهای عمل کننده همه مردم عراق هستند، امروز معتقدیم مردم عراق به همراه دولت و مرجعیت قادرند مساله عراق را حل کنند و همان گونه که تا کنون موفقیت های چشمگیری را کسب کرده اند انشاء الله در آینده نزدیک عراق را از لوث وجود این جریان صهیونیستی و تکفیری پاک خواهند نمود .

* خبر وجود موشک های ایرانی در انبار اطراف دمشق که مورد تجاوز اسرائیل قرار گرفت، صحت ندارد

سردار دهقان تأکید کرد: خبر وجود موشک های ایرانی در انبار اطراف دمشق که مورد تجاوز اسرائیل قرار گرفت، صحت ندارد و ما تردیدی نداریم که اسرائیل در هر جایی که بتواند امکانات مقاومت را نابود کند، از هیچ کاری دریغ نخواهد کرد .

سردار دهقان درباره موضوع کمکهای نظامی ایران به ارتش لبنان و ممانعتهای آمریکا از رسیدن این کمک ها گفت: امنیت لبنان برای ما مهم است و در ارتباط با مسائل عراق و سوریه هم تعریف می شود .

وی افزود: آنچه که از نظر ما اصل بود ، این است که مانع تبدیل شدن فضای درگیری های سوریه ، عراق و لبنان به فضای درگیری های شیعه و سنی بشویم، لذا به دولت لبنان پیشنهاد اعطای کمک های نظامی را دادیم تا دولت و ارتش این کشور بتوانند با جریان های تروریستی که امنیت مردم را به خطر انداخته اند ، مبارزه کنند و لیستی را هم به مسؤولان لبنانی ارائه کردیم و قرار شد که این لیست را بررسی کنند.

* اقلامی را که به مسؤولان لبنانی پیشنهاد کرده ایم آماده است

سردار دهقان خاطرنشان کرد: در لبنان قانونی وجود دارد که هر کشور ثانی که بخواهد به دولت بیروت کمک یا هبه ای اعطا کند، این کمک یا هبه باید به تصویب دولت برسد. ترکیب دولت لبنان معلوم است و اعضای این دولت نمایندگان گروه های سیاسی مختلف هستند لذا وزارت دفاع ایران نتوانست مصوبه‌ای را از دولت لبنان برای اعطای کمک های نظامی دریافت کند، و ما هچنان آماده هستیم. اقلامی را که به مسؤولان لبنانی پیشنهاد کرده ایم آماده است، و زمانی که مسؤولان لبنانی آمادگی خود را برای دریافت این اقلام اعلام کنند، این اقلام را در اختیار آنها خواهیم گذاشت.

* پارچین … اگر اسناد معتبر داشته باشند آماده پاسخگویی هستیم

وزیر دفاع در پاسخ به سؤالی درباره درخواست آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بازدید از سایت پارچین گفت: آژانس تاکنون چند بار پارچین بازدید کرده است نقاط مورد نظر در آن را مورد بازرسی قرار داده و از برخی نقاط نیز نمونه برداری کرده است. در مقطعی نیز اعلام کردند که به چیزی که نشان دهنده فعالیت در راستای نظامی باشد دست نیافته‌اند. ولی ما اصولا بر این باوریم که موضوع هسته‌ای بهانه‌ای برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و نفوذ آن در منطقه و جهان است؛ و آنها در این زمینه هیچ گونه سند و دلیلی ندارند. علاوه بر این، معمولا منابع خبری آژانس، اسرائیلی‌ها و منافقین هستند و آژانس به عنوان یک نهاد بین المللی بازیچه دست دشمنان ما قرار گرفته است.

سردار دهقان با تأکید بر شفافیت فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و انجام آن زیر نظر آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: در حال حاضر نیز ناظران، آژانس در مراکز فعالیت هسته‌ای ایران، مستقر هستند و اقدام به نظارت می کنند و ما موضوعی پنهانی نداریم که آن را از کسی مخفی نگه داریم. با این وجود اعلام کرده ایم که اگر سند متعبر قابل استنادی وجود داشته باشد ما آمادگی پاسخگویی در این باره را داریم.

* در مذاکرات اخیر اسناد جعلی ارائه شد

وزیر دفاع افزود: خوشبختانه در دور اخیر مذاکرات هسته‌ای مجموعه‌ای از اسناد جعلی از سوی آژانس ارائه شد که در جلسه کارشناسی برای بررسی این مباحث، خود آنها به فقدان سندیت این اسناد اعتراف کردند. بلکه حتی در مقابل از مسؤولان ایرانی می‌خواستند تا سندی در اختیار آنها بگذارند. این در حالی است که آنها هنوز مدعی هستند. ولی ما بارها اعلام کرده ایم که انحراف و فعالیت [خارج از چارچوبی] نداشته ایم و اتهام های مطرح شده در این باره علیه ایران، بی اساس و نابجاست. از این رو اعلام کرده ایم که چنانچه اسنادی مبنی بر انجام این فعالیت ها از سوی ایران در اختیار دارند، ما به آن پاسخ خواهیم داد.

وزیر دفاع ایران با درخواست از آژانس بین المللی انرژی اتمی برای خودداری از پرونده سازی علیه ایران با استناد به اخبار منتشره از سوی صهیونیست ها و منافقین، تأکید کرد: آژانس تاکنون بارها به این جمع بندی رسیده است که اخبار مذکور فاقد اعتبار و نادرست هستند و مطرح کردن مجدد مسائل با استناد به این اخبار، به منزله تداوم بهانه جویی برای ادامه این نزاع است.

* آمادگی ایران برای بازدید بازرسان آژانس از منطقه مریوان

دهقان با اشاره به ادعاهای واهی آژانس درباره فعالیت هسته‌ای ایران گفت: اخیرا آژانس ادعا کرد که ایران در منطقه مریوان، اقدام به انجام تستی کرده است. به همین دلیل از ما درخواست کردند تا این منطقه را مورد بازرسی قرار دهند. ما نیز با اعلام آمادگی در این زمینه از آژانس پرسیدیم که مریوان کجاست و چه فعالیتی در آن انجام می شود و بیایید این منطقه را بازرسی کنید. آنها مصرانه پیگیر این موضوع بودند. ما در مرحله اخیر مذاکرات، اعلام کردیم که بیایید و این منطقه را مورد بازرسی قرار دهید. آنها پاسخ دادند که ما نیازی نداریم مریوان را ببینیم!

باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲۶نظر ثبت شده
 1. سیف اله گفت:

  خداوکیلی از بمب اتم و ظلم وجنای . بدتر دروغگوییه
  امام صادق. ملکی که دروغ دران رایج شود قطعا مغضوب خداوند است. خجالتم خوبه. چهارمین قدرت موشکی؟؟؟!!!!

  • سیف اله گفت:

   درود بر کسانی که بدون تعصب بیجا و بادانش نظر دادند درو

 2. حسین گفت:

  من فقط یه اظهار نظر میخوام بکنم راجع قدرت موشکی کره شمالی…دوستانی که نمیدونن بهتره در نظر داشته باشن که همین کره شمالی که دارید میبینید با کمک هیئت ارسالی ایران بوده که تونسته موشکای قاره پیماشو با موفقیت آزمایش کنه…حرفم اینه که دانش و توان ساخت و عکس العمل سریع در زمان وقوع جنگ هم باید ملاک باشه…ایران نمیتونه رسما سلاخ اتمی بسازه نمیتونه موشک قاره پیما بسازه چرا؟چون که بهانه دست کشورای غربی نده…ولی این نکته رو هم باید در‌ نظر داشت که در صورت وقوع جنگ و ناچاری ایران توان واکنش سریع و ساخت انواع موشکای دور برد و سلاخ اتمی رو داره….نمیشه با قاتعیت گفت سلاح اتمی داریم ولی رو نمیکنیم…نه…باید واقع بین باشیم…ولی بنظر من دانش ساختشو حتما داریم

 3. مهرداد گفت:

  اره بابا ما قدرت اول جهانیم پس چی (مثلا)

 4. مهرداد گفت:

  حاجی شما ساقیط کیه داداش کدوم چهارمی هند داره تو قدرت موشکی با امریکا رقابت میکنه انگلیس ۳۰ هزار کلاهک اماده شلیک داره هر کدام به جای ۱۰ تا موشک شما جواب میده ناموسا چی میزنید شما ؟

  • میثم گفت:

   سلام داداش اینجوریام نیست، ایران از لحاظ موشکی دارای تنوع بسیار بالا زمینی و هوایی و دریایی هست، دارای شهرهای موشکی در تمام سطح کشور هست و موشک هاش از لحاظ دقت بسیار در مرحله بالایی هستن (نمونه اش حمله که به داعش شد). ایران در قدرت پهبادی بسیار مطرح هست و همین الان این فناوری رو داره عملی مقابل تروریست ها استفاده میکنه، مورد دیگه در نیروی دریایی برای مثال ایران دارای سریع ترین قایق نظامی جهان هست که حدود ۱۴۰کیلومتر سرعت در دریا داره که نمون های امریکایی نصف این سرعت رو هم ندارند، یا برای مثال موشک حوت که با سرعت ۱۰۰متر در ثانیه از سریع ترین موشک های زیردریایی هست که به راحتی ناوهارو منهدم میکنه. همچنین سامانه های بومی پهبادی مثل باور۳۷۳ و غیره… ایران از لحاظ تعداد تجهیزات و اینها شاید کوچک تر باشه اما در بحث دفاع نامتقارن و سلاح های خاص و استراتژی های کاربردی و عملیاتی بسیار در سطح بالایی هست. این رو خود کارشناسان غربی هم میگن

  • میثم گفت:

   در ضمن انگلستان حدود ۲۱۵ کلاهک هسته ای داره که کشورها بسیار احتمالش پایین هست که از بمب هسته ای استفاده کنن چون دردسرهای زیادی برای تمام دنیا خواهد داشت. ما هم برای عکس العمل گزینه های کمی نداریم، دفاع موشکی، فشار اقتصادی در تنگه های مهم اقتصادی مثل هرمز و باب المندب، نفوذ منطقه ای، نیروی نظامی منحصر به فرد و غیره.

   متاسفانه اطلاع رسانی ضعیف گاهی باعث میشه ندونیم چه جایگاهی داریم در حالی که خارجی ها این رو از ما بهتر میدونن

 5. بهزاد گفت:

  اینجوری نیست.۱ایالات متحده.۲روسیه۳چین۴فرانسه۵اسراییل۶بریتانیا۷کره شمالی.واحتمالا ایران.

 6. علی ساده دل گفت:

  انواع موشک اسرائیل :موشک تحرکات جنسی…موشک تحریم اقتصادی…موشک هالیوود اینا از صد بالستیک بد تره

 7. عرفان گفت:

  باقر جان اسرایل از لحاظ موشیکی خیلی از ایران عقب فقط از لحاظ جنگنده و تانک سر تره

 8. رامين گفت:

  امید به روزى که ایران بمب اتم رو بسازه وقدرت اول جهان بشه همینجاشم ماراضیم خداقوت دلاوران سرزمین پهناورایران

  • حامد گفت:

   سلام.
   بمب اتم حرام هست و استفاده کنندگان از بمب اتم ظالم ترین افراد دنیا هستند و قصاوت قلب شدیدی دارند.

 9. رامين گفت:

  امید به روزى که ایران بمب اتم رابسازد

  • فواد گفت:

   رامین جان ایران اول بمب اتم دارد دومن نیازی به بمب اتم ندارد ولی ایران بمب اتم دارد

   • سجاد گفت:

    طرز برخورد اینا با مردم درست مصداق همون پدریه که به بچهش میگه من قویترین مرد دنیام بچس دیگه باور میکنه

 10. باقر گفت:

  خدایی پیشرفت های سپاه عالی بوده خدا قوت دمشون گرم ولی ایران با زور جز ۱۰کشور قدرت مند موشکی هستش قدرت موشکی یعنی موشک سطح به سطح.هوا به سطح.و هوا به هوا .که به دو بخش کروز و بالستیک تقسیم میشن .قدرتمند ترین قدرت های موشکی جهان:
  ۱روسیه
  ۲آمریکا
  ۳چین
  ۴هند
  ۵کره شمالی
  ۶رژیم اشغال گر
  ۷پاکستان
  ۸ایران

  • آرش گفت:

   داداج ایران رو نمیکنه موشکاشو.چون با تحریمای زیادی رو ب رو میشه.
   بعدشم شما این رده بندیو ک اعلام میکنی یه منبع باس داشته باشه
   منبعت کجاس ک میگی ایران هشتمه.
   وقتی وزیر دفاع میاد میگه ایران چهارمه شما چی میگین ناموسا.
   ایران اگه صدم هم باشه فعلا ک میبینیم هیچ کس جرئت نداره بزنه.

 11. امین گفت:

  Ali

 12. ظاهر عزیزی گفت:

  بسمه تعالی
  انشاالله روزی می رسه که ایران از رتبه چهارم به رتبه اول جهان می رسه به امید موفقیت

 13. علی کنتراتچی گفت:

  خوب بود

 14. علی گفت:

  دروغ گفتن که مالیات نداره.کره شمالی.هند.پاکستان.اینا از ایران خیلی جلوتر و پیشرفته ارن.حالا اسرایل رو حساب نمیاریم

  • امیر گفت:

   اشتباه میکنی…اینی که گفتی مال چند سال پیش بود

  • سجاد گفت:

   کاملا حرفت درسته داداش طرز برخورد اینا بت مردم درست مصداق همون پدریه که به بچهش میگه من قویترین مرد دنیام بچس دیگه باور میکنه

 15. میثم زارعی گفت:

  به کشورم افتخار میکنم که همچنین جایگاهی موشکی رو در جهان داره .ای کاش میشود با داعش مورد هدف قرار داد

 16. حمیدرضا بابایی گفت:

  باسمه تعالی
  درست است
  انشاالله روزی برسد که ایران قویترین قدرت موشکی حهان شود

 17. حمیدرضا بابایی گفت:

  باسمه تعالی
  انشاالله روزی برسد که ایران قویترین قدرت موشکی حهان شود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *