ایران و بلغارستان؛ پایان ماموریت سفیر نه فراخوانی

ایران > سیاست‌خارجی– مشهری آنلاین:
خبرگزاری فارس: رسانه‌های بلغار و رژیم صهیونیستی امروز در حالی از فراخوانده شدن سفیر ایران در صوفیه به تهران خبر داده‌اند کە مأموریت سفیر پایان یافته و قرار است جایگزینش به زودی راهی این کشور شود.

به گزارش فارس، رسانه‌های بلغارستان و رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه ۲۲ بهمن) با انتشار یافتن خبری ادعا کردند کە در پی اعلام وزارت کشور بلغارستان مبنی بر دخالت عوامل حزب الله لبنان با تحریک جمهوری اسلامی ایران در انفجار فرودگاه بورگاس در این کشور، ایران «غلامرضا باقری» سفیر خود در صوفیه را به تهران فراخوانده و درصدد کاهش روابط دیپلماتیک با این کشور است.

این رسانه‌ها در حالی اقدام به انتشار یافتن این خبر کرده‌اند کە مأموریت باقری در صوفیه پایان یافته و چندی پیش نیز جایگزین وی برائ تصدی این سمت منصوب شده است.

قرار است «عبدالله نوروزی» به عنوان سفیر تازه ایران راهی صوفیه شود. جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها دخالت در این انفجار را رد کرده است.

تیرماه سال جاری ()در اتفاق انفجار یک دستگاه اتوبوس در فرودگاه بلغارستان کە سرنشینان آن اسرائیلی بودند، ۷ نفر کشته و ۲۵ نفر زخمی شدند.

مقامات رژیم صهیونیستی بلافاصله انگشت اتهام را به سمت جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان نشانه رفتند و آنها را متهم به دخالت در این انفجار کردند.


RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ