ایران و چین در زمینه طب سنتی و سوزنی همکاری می کنند

به گزارش ایرنا به نقل از وب دا، در این دیدار که بعد از ظهر امروز در دفتر وزیر بهداشت برگزار شد، سفیر کشور چین گفت: در دیداری که هیات چینی از دانشگاه علوم پزشکی تهران داشتند تجارب شما در طب سنتی و داروسازی گیاهی مورد توجه ما قرار گرفت.

‘یو هونگ یانگ’ در این دیدار علاقمندی کشورش برای همکاری در زمینه های بهداشتی به خصوص در زمینه طب سنتی و سوزنی با جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد

وی ادامه داد: ما در کشور چین به طب سنتی بسیار اهمیت می دهیم تا حدی که وقتی فردی مریض می شود ابتدا تحت درمان با داروهای گیاهی قرار می گیرد زیرا ما معتقد هستیم که طب سنتی چینی علاوه بر اینکه مریض را درمان می کند ، ریشه بیماری را نیز در بدن فرد از بین می برد.

بر اساس این گزارش، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان نیز در این دیدار ضمن بیان این مطلب که، ظرف ۳۳ سال بعد از انقلاب اسلامی، در حوزه سلامت پیشرفت های چشمگیری داشته ایم، افزود:طب سنتی و طب سوزنی چینی برای ما بسیار جالب است، ما هم در طب سنتی پیشرفت هایی داریم و خواستاریم که از طب سوزنی و سنتی چینی استفاده کنیم .

وحید دستجردی در ادامه گفت: ما در ایران بیش از ۹۰۰ داروی گیاهی داریم و مصممیم که ۵۰ درصد از داروهای مصرفیمان را به سمت داروهای گیاهی برسانیم.

وی در ادامه این دیدار به وضعیت مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری و شبکه های بهداشتی درمانی کشور اشاره کرد و گفت: شاخص بهداشت در روستاهای ایران در منطقه مدیترانه شرقی حرف اول را می زند و علت این امر هم وجود شبکه های بهداشتی درمانی ماست.

وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر در کشور بیش از دو هزار خانه بهداشت وجود دارد که از این تعداد حدود چهار پنجم آن در روستاها مستقر هستند.

وحید دستجردی افزود: ما در کشور ۲۲ میلیون جمعیت روستایی تحت پوشش بیمه روستایی داریم که فرانشیز بسیار کمی به دولت پرداخت می کنند و در شهرها هم حدود ۱۰ درصد تاکنون تحت پوشش بیمه نیستند که با توجه به دستور رییس جمهور مقرر شده است این تعداد هم تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی در ادامه با اشاره به این که میزان تعرفه دولتی سرپایی در شهرها ۳۰ درصد و تعرفه بستری ۱۰ درصد است، افزود: با تمهیدات رییس جمهور مقرر شده است که هیچ فرانشیزی توسط مردم چه به صورت سرپایی و یا بستری پرداخت نشود.

سیام **۱۷۰۸**۱۴۱۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۰۹۸۰۶۳


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ