ایران ۲ – تایلند یک / نمایش ضعیف شاگردان کروش در سکوت سکوهای آزادی

مهر ۱۳۹۹

ورزش > فوتبال ملی – تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام ملت‌های آسیا با نتیجه دو بر یک تایلند را برد.

به گزارش ممتاز؛ در حالی که حدودا ۴ ماه از مسابقه ایران مقابل کره جنوبی و صعود شاگردان کروش به جام جهانی می‌گذرد، ایران اولین مسابقه‌اش پس از جهانی شدن را مقابل تایلند انجام داد. کروش که برای این مسابقه مهرداد بیت‌آشور، دانیال داوری و علیرضا جهانبخش را به اردو دعوت کرده بود، هیچ کدام از این سه نفر را در ترکیب تیمش قرار نداد. رحمان احمدی که در سه مسابقه آخر تیم ملی حضور داشت، دروازه بان ثابت بازی با تایلند بود و حسین ماهینی هم در سمت راست تیم ملی بازی می‌کرد. نیمه اول این مسابقه بدون گل به پایان رسید تا به شاگردان کروش ثابت شود که مسابقه راحتی ندارند. اما در نیمه دوم ایران سعی کرد تعداد حملات خود را بسیار کند.
کروش که دید خط حمله تیمش زهردار نیست، اشکان دژاگه را خارج کشید و کریم انصاری‌فرد را به جای او وارد زمین کرد. سرانجام در دقیقه ۶۶ جلال حسینی مدافع تیم ملی روی اشتباه مدافعان تایلند صالح توپ شد و در موقعیت خوبی قرار گرفت که ضربه‌اش را از نزدیکی نقطه پنالتی به سمت دروازه حریف زد و اولین گل این مسابقه را به نام خودش ثبت کرد.
انگار همین گل کافی بود تا موتور تیم کروش تازه روشن شود. ایران در دقیقه ۷۰ هم به سمت دروازه تایلند حمله کرد که کریم انصاری‌فرد یک پاس خارج پا برای رضا قوچان نژاد فرستاد و این مهاجم فرصت طلب را در محوطه شش قدم حریف، صاحب موقعیت عالی کرد. قوچان نژاد هم از این موقعیت خوب استفاده کرد و توپ را به تور دروازه تایلند چسباند.
کروش که تیمش را برنده مسابقه می‌دانست، بیت‌آشور را در دقیقه ۷۶ به جای حسین ماهینی به زمین فرستاد. بیت‌آشور شماره ۲ را بر تن داشت که پیش از این متعلق به خسرو حیدری بود. اما به نظر می‌رسید که شاگردان کروش، با دو گلی که به تایلند زدند، حریف را دست کم گرفتند چراکه در دقیقه ۷۹ تایلند هم به گل رسید. آن‌ها که تا محوطه جریمه تیم ایران جلو آمده بودند، با یک پاس به عقب هوشمندانه و یک ضربه زیبا از پشت محوطه جریمه، دروازه ایران را باز کردند. البته پس از این گل شاگردان کروش حملاتی به سمت دروازه تایلند داشتند که در یکی از این حملات، خلعتبری قصد داشت توپ را به کنج دروازه تایلند بفرستد اما دروازه‌بان تایلند توپ را به خارج فرستاد. در دقیقه ۸۹ هم کریم انصاری‌فرد صاحب یک موقعیت عالی شد و در حالی که می‌توانست خودش توپ را به سمت دروازه شلیک کند، به رضا قوچان نژاد پاس داد و مدافع تایلند در میانه راه مسیر توپ را عوض کرد. انصاری فرد یک دقیقه بعد هم در محوطه جریمه تایلند صاحب توپ شد و ضربه اش با اختلافی کم از کنار دروازه به خارج رفت. در نهایت مسابقه با نتیجه دو بر یک تمام شد تا ایران با ۷ امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار بگیرد. در گروه ایران همه تیم‌ها سه بازی انجام داده اند که کویت با ۵ امتیاز در رده دوم است. لبنان هم ۴ امتیازی است و در رده سوم قرار دارد. تیم ملی تایلند هم تا به حال هر سه مسابقه خود را باخته و بدون امتیاز در انتهای جدول است.

این نتیجه در حالی کسب شد که تماشاگران بسیاری از این مسابقه استقبال نکرده بودند و همان ها هم که به ورزشگاه رفته بودند، ترجیح می دادند به جای تشویق تیم ملی، فقط بازی را تماشا کنند. گرچه فدراسیون فوتبال بلندگوهایی در اختیار لیدرها قرار داده بود تا سکوت ورزشگاه را بشکنند، اما صدای بلندگوها هم نمی‌توانست سکوت هواداران حاضر را جبران کند. در لحظاتی هم که هواداران به سکوتشان پایان می‌دادند، بیشتر استقلال و پرسپولیس را تشویق می‌کردند تا تیم ملی!

۴۳ ۴۳


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ