ایسنا: عضو هیات مدیره مخابرات ایران رگولاتور شد؟!

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

amidiyan2.jpg

روز قبل علی‌اصغر عمیدیان به عنوان رییس تنظیم مقررات ارتباطات معرفی شد و این درحالی است که وی در حال حاضر از اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات به شمار می‌رود.
 
داوود زارعیان – سخنگوی شرکت مخابرات ایران – در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اینکه آیا این موضوع از نظر قانونی صحیح است که عضو رسمی هیات مدیره شرکت مخابرات ایران به عنوان رگولاتور منصوب شود اظهار کرد:‌ قاعدتا زمانی که فردی از اعضای هیات مدیره به چنین سمتی منصوب می‌شود باید جایگزینی برای او در هیات مدیره معرفی شود.
 
وی با بیان این‌که عمیدیان نماینده دولت در هیات مدیره مخابرات بوده است تاکید کرد: پس از انتصاب وی به عنوان رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات لازم است وزارت اقتصاد فرد دیگری را به عنوان نماینده دولت و هیات مدیره شرکت مخابرات معرفی کند.
 
علی اصغر عمیدیان از اردیبهشت سال ۹۱ عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران بوده است اما اکنون به عنوان رییس رگولاتوری در حوزه ارتباطات ادامه فعالیت خواهد داشت. بر این اساس وی در شرکت مخابرات ایران باقی نخواهد ماند و قاعدتا ظرف روزهای آینده نماینده تازهی به جای او به شرکت مخابرات معرفی خواهد شد.
 
از سویی دیگر آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) هم در این زمینه نوشت:
 
علی‌اصغر عمیدیان، عضو فعلی هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از سوی محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منصوب شد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، او درحالی قرار است مسوولیت رگولاتوری در بازار رقاب میان اپراتورهای حوزه تله‌کام و اینترنت را برعهده بگیرد که خود در عین حال از سوی دولت، در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران عضویت دارد.
عمیدیان، اخیرا در اظهارنظراتی عجیب اجرای حکم و دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر توقف افزایش تعرفه سیم‌کارت‌های دائمی تلفن همراه از سوی شرکت ارتباطات سیار ایران را احترام این شرکت به وزیر توصیف کرده بود.
انتخاب او به عنوان رگولاتور درحالی است که انتظار می‌رفت وزیر ارتباطات از گزینه‌های قدرتمندی و خارج از طیف بازیگران صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ریاست این سازمان و کسب اقتدار دوباره رگولاتوری در میان مخاطبان و ذینفعان و مشتریان آن بهره ببرد.
 

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ