پربیننده در 30روز
  تعداد نظرات: نظر دهید
منتشر شده در مجموعه: فناوري اطلاعات
توجه: چنانچه این مطلب با جستجوی شما مطابقت ندارد، حتما مطالب مرتبط را در انتهای مطلب مشاهده نمایید

ایمنی جاده‌ها با اینترنت پرسرعت

به اشتراک بگذارید

این خبر در تاریخ ۲۶اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

 

عضوهیات علمی دانشگاه صنعتی شریف معتقد است که فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌تواند ضمن کاهش ترافیک، ایمنی جاده‌ها را بهبود دهد به شرطی که امکانات آن مهیا باشد.
 
فریدون قاسم‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: رواج فروشگاه‌های اینترنتی با تحقق تجارت الکترونیکی و رونق بخشیدن به دورکاری (teleworking) می‌تواند تا حد بسیاری سبب کاهش رفت و آمدهای فیزیکی شود.
 
وی ادامه داد: روی آوردن به ویدئو کنفرانس برائ برگزاری جلسات نیز از میزان سفرهای کاری و تجاری می‌کاهد. کاهش در سفرها سبب کاهش آلودگی هواو ترافیک می‌شود و بهبود امنیت جاده‌ها را به ارمغان می‌آورد.
 
قاسم زاده به حضور در کلاسهای درسی به عنوان یکی از انگیزه‌های اشخاص برائ جابه جایی اشاره کرد و افزود: آموزش الکترونیکی
 
(e-learning) مقوله‌ای است که با توجه به آن می توان سفرهای داخل شهری و بین شهری را تا حد بسیاری کاهش داد و مراجعه دانشجویان به محل تحصیل را به حداقل رساند.
 
این عضو هیات علمی تحقق این ایده‌ها را نیازمند اینترنت پرسرعت و تجهیزات مرتبط دانست و در این رابطه گفت: بر اساس تعاریف جهانی اینترنت با سرعت بالاتر از ۴ مگابیت در ثانیه پرسرعت محسوب می‌شود ولی در ایران اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت در ثانیه را به عنوان اینترنت پرسرعت معرفی می‌کنند.
 
وی افزود: بنابراین طبق تعاریف جهانی در ایران پهنای باند پرسرعت نداریم و تنها زمانی مردم به انجام امور خود از طریق اینترنت علاقه مند می‌شوند که اینترنتی با کیفیت خوب داشته باشند اما اینترنت ایران کند است و با قیمت بسیار بالا عرضه می گردد.
 
قاسم‌زاده در رابطه با حضور زنان و دختران در عرصه فناوری اطلاعات که مربوط به شعار سالهای قبل اتحادیه جهانی مخابرات بود گفت: آمار دقیقی از میزان فعالیت و استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در ایران وجود ندارد، چه برسد به آمار براساس تفکیک جنسیت و لذا نمیتوان در مورد این شعار در سال قبل و میزان تحقق آن اظهار نظر کرد.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرات

نظرتان را در مورد مطلب ایمنی جاده‌ها با اینترنت پرسرعت بنویسید

نیازهای روزانه
طراحی سایت حرفه ای