اینترنت بالُنی گوگل دورترین نقاط را فتح می‌کند

۲۷خردادماه،

فناوری تازهی برای دسترسی به اینترنت ابداع شده که با استفاده از بالن، خدمات سایبری پرسرعت را در دورافتاد‌ه‌ترین نقاط قابل دسترس می‌کند.
 
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وایرد، گوگل از هفته قبل بالن‌هایی را به بعضی نقاط بسیار دورافتاده و یخ زده در قلب نیوزلند فرستاده تا کشاورزان و دهقانانی که هرگز از زیرساخت‌های فنی استفاده از اینترنت برخوردار نبوده‌اند بتوانند به شبکه جهانی اطلاع رسانی متصل شوند.
 
این بالن‌ها با ظاهری شبیه قارچ در بخش تحتانی خود دارای تجهیزات اتصال بی‌سیم به اینترنت می باشند. گوگل ۱۸ ماه برای طراحی این بالن‌های توزیع اینترنت تلاش کرده و آن را در یکی از آزمایشگاه‌های مخفی خود موسوم به X lab طراحی کرده است. اتومبیل‌های بی راننده و عینک اینترنتی گوگل هم محصول همین آزمایشگاه می باشند.
 
بالن‌های یادشده که هر یک سطح وسیعی را پوشش می‌دهند می‌توانند اینترنت را در اختیار ۲٫۲ میلیارد نفر از ساکنان کره زمین که به زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطی مناسب دسترسی ندارند، قرار دهند. البته اجرای چنین طرحی مزایای فراوانی برای گوگل دارد و سود سرشاری را به جیب این شرکت سرازیر می کند.
 
ارسال این بالن‌ها به آفریقا و جنوب شرق آسیا انجام شده و طرح مذکور در مرحله آزمایشی به سر می برد. هنوز مشخص نیست استفاده سرتاسری از این بالن ها چه زمانی آغاز می گردد. اولین فردی که از این طریق به اینترنت متصل شده یک کشاورز نیوزلندی بوده است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *