“اینترنت بانک” چیست؟

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

اینترنت بانک، امکاناتی از قبیل دریافت موجودی به صورت آنلاین، انتقال وجه بین کلیه حساب ها در بانک ، ملاحظه صورتحساب و … را دراختیار مشتریان هربانک قرار داده است. همچنین با استفاده از این خدمات، امکان مسدود نمودن کارت های مفقودی یا سرقتی میسر می باشد.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه بازار باشگاه خبرنگاران، در گام اول نیاز به افتتاح حساب در یکی از بانکهایی دارید که درخصوص فعالیت های اینترنتی از مهارت لازم برخوردار باشند، موقع افتتاح حساب ( ترجیحا سرمایه گذاری کوتاه مدت ) حتما درخواست اینترنت بانک بکنید، یک فرم به شما ارایه می گردد و حتما قسمت انتقال وجه فرم رو پر کنید (در حالت عادی انتقال وجه در اینترنت بانک فعال نیست مگر اینکه در فرم مذکور تقاضا کنید).

در این قسمت می توانید سقف انتقال وجه روزانه و ماهانه را هم ذکر کنید ، یعنی اگر در فرم قید کردید که سقف انتقال وجه روزانه یک میلیون ریال باشد ، بیشتر از این مقدار نمی توانید پول منتقل کنید .
 
 ۱٫ وارد وب پایگاه اینترنتی بانک می شوید  
 
۲٫ در قسمت اینترنت بانک شماره مشتری خود را وارد می کنید ، دربانک هایی که از سیستم( نگین) استفاده می کنند شماره حساب ها تقریبا یک استانداردمشخص دارد.
 
۳٫ در صفحه بعدی رمز رو وارد می کنید ( در صورتی که ۳ بار اشتباه بزنید به مدت یک ساعت و در بعضی بانک ها ۱ روز امکان دسترسی به اینترنت بانک رو ندارید )
 
۴٫ حالا وارد اینترنت بانکتان شدید که بسته به اینکه در فرم تقاضای اینترنت بانک چه گزینه هایی رو انتخاب کرده بودید ، دسترسی هاتان متفاوت خواهد بود.
 
۵٫ خوب حالا از قسمت سمت راست انتقال وجه رو انتخاب کنید
 
۶٫ در صفحه ای که باز می گردد انتقال وجه با حساب های دیگر رو انتخاب کنید.
 
۷٫ در صفحه بعدی شماره حساب کسی که می خواهید پول به حسابش واریز کنید و مبلغ رو وارد کنید
 
۸٫ در گام بعدی اسم صاحب حساب رو به شما نشان می دهد ( از این لحاظ که مطمئن شید شماره حساب رو اشتباه وارد نکردید، بسیار خوبه )
 
۹٫ در پایان هم تایید می کنید و وجه آنا به حساب طرف مقابل واریز شود
 
۱۰٫ در قسمت بعد هم خوشحال می شوید که ۱ ساعت از وقتتان رادر بانک هدر نداده اید !
 
صف پرداخت قبض همیشه هیجان انگیزاست! دستگاه های عابربانک هم که طبق معمول همیشه خراب می باشند، شما که دوست ندارید موبایل یا تلفن یا هرچیز دیگه بخاطر پرداخت نکردن قبض قطع بشه؟ پس پشت کامپیوتر بنشینید و باچند کلیک و فشار دادن چند دکمه ی کیبورد قبض را پرداخت کنید.
 
استفاده  از اینترنت بانک چه لزومی دارد؟

اگرتا این لحظه مجاب نشدید که از این سرویس استفاده کنید پیشنهاد میکنم پنجره ی مرورگر را ببندید چون ادامه ی مطلب بدرد شما نخواهد خورد، چرا که یا وقتتان بسیار آزاده یا اینکه حوصله ی بسیاری دارید که میخواهید در صفوف منظم و کوتاه بانک خرجش کنید.
 
القصه، از این امکان استفاده کنید!چرا که علاو ه بر صرفه جویی در زمان و انرژی شما در ایجاد حس بهرمندی از تکنولوژی های نوین بسیار اثر گذار است.

انتهای پیام/
 

منبع: وبلاگ مهندس


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ