این روغن مفید را دریابید

۱۸م دیماه ،

استفاده از روغن زیتون در رژیم غذایی، خطر سکته مغزی را کاهش می دهد.

نتایج مطالعه ای کە در مجله نورولوژی امریکا به چاپ رسیده است، نشان می دهد کە مصرف روغن زیتون از سکته مغزی در اشخاص مسن پیشگیری می کند.

سرپرست این تیم تحقیق کە در فرانسه انجام شده است، مغتقد است باید پیشنهاد های تغذیه ای تازهی برائ پیشگیری از سکته مغزی در اشخاص ۶۵ سال و بالاتر تدوین گردد. او اضافه می کند کە سکته مغزی در اشخاص سالمند بسیار شایع است و استفاده از روغن زیتون یک روش آسان و کم هزینه برائ پیشگیری از این اتفاق می باشد.

برای انجام این مطالعه، پرونده پزشکی ۷۶۲۵ فرد ۶۵ سال و بالاتر در سه شهر فرانسه مورد بررسی قرار گرفت. اشخاص شرکت کننده هیچ گونه سابقه سکته مغزی نداشتند. میزان مصرف روغن زیتون در این اشخاص در سه گروه طقه بندی شد: عدم مصرف، مصرف متوسط (استفاده از روغن زیتون در آشپزی یا به عنوان سس سالاد یا به همراه نان) و مصرف بالا (استفاده از روغن زیتون هم برائ آشپزی و هم به عنوان سس سالاد یا به همراه نان). این اشخاص از روغن زیتون تصفیه نشده و خالص استفاده می نمودند.

بعد از ۵ سال، ۱۴۸ مورد سکته مغزی به ثبت رسید.

پس از بررسی رژیم غذایی، فعالیت فیزیکی، شاخص توده بدن و سایر عوامل خطرساز سکته، نتایج نشان داد در اشخاصی کە به طور منظم و مداوم از روغن زیتون برائ آشپزی و همچنین به عنوان سس سالاد استفاده کرده اند، خطر سکته مغزی در مقایسه با عدم مصرف کنندگان این روغن، ۴۱ درصد کمتر است (۱٫۵ درصد در مقایسه با ۲٫۶ درصد).

روغن زیتون دارای اثرات محافظتی در برابر بسیاری از عوامل خطرساز بیماری های قلبی- عروقی از جمله دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا و چاقی می باشد. 

محققان معتقدند، اینکه کدام ماده موجود در این روغن دارای این اثرات مفید می باشد، تاکنون به درستی مشخص نشده است، اما می توان اثرات غیر مستقیم این روغن همچون ایجاد طعم بهتر در غذاهای سالم مثل سالاد سبزیجات را نیز در بروز اثرات سودمند آن موثر دانست.


سایت خبرنو|خبر نو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ