این فیلم یکی از رقبای اسکار ۲۰۱۳ است / پوستر

به گزارش خبرآنلاین، در این فیلم دانیل دی- لوییس در نقش آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا ظاهر شده است.

 

فیلم زندگی‌نامه‌ای «لینکلن» بر مبنای کتاب پرفروش «گروه رقبا: نبوغ سیاسی آبراهام لینکلن» نوشته دوریس کرنز گودوین مورخ برنده جایزه پولیتزر که سال ۲۰۰۵ منتشر شد، ساخته شده است.

فیلمنامه را تونی کوشنر نوشته است. کوشنر نمایشنامه‌نویس تحسین‌شده «فرشتگان در آمریکا» است که با فیلمنامه نامزد اسکار «مونیخ» را به همراه اریک راث برای اسپیلبرگ نوشته بود.

 

این فیلم ۵۰ میلیون دلاری بر تقابل سیاسی لینکلن و مردان پرقدرت کابینه‌اش درمورد لغو برده‌داری در سال‌های پایانی جنگ داخلی آمریکا متمرکز است.

 

سالی فیلد در «لینکلن» نقش مری تاد لینکلن را بازی می‌کند. تامی لی جونز، جوزف گوردون-لویت، هال هالبروک، جیمز اسپیدر، جان هاوکز، تیم بلیک نلسن، بروس مگیل، جوزف کراس، بایرون جنینگز، بوریس مگیور، گلوریا روبن، جرمی استرانگ، دیوید استراترن، لی پیس، جکی ارل هیلی و جارد هریس دیگر بازیگران «لینکلن» هستند.

 

از «لینکلن» به عنوان یکی از رقبای فصل جوایز سینمایی سال ۲۰۱۲ و اسکار ۲۰۱۳ بخصوص در رشته‌های بهترین فیلم، فیلمنامه، کارگردانی و بازیگر مرد یاد می‌شود.

این فیلم همزمان با اوج گرفتن این فصل روی پرده سینماها می‌رود. «لینکلن» از ۹ نوامبر (۱۹ آبان) به طور محدود در آمریکای شمالی اکران می‌شود و از ۱۶ نوامبر (۲۶ آبان) به طور گسترده به نمایش درمی‌آید.

 

دانیل دی- لوییس دو بار برای «پای چپ من» و «خون بپا می‌شود» برنده اسکار شده و برای «به نام پدر» و «دار و دسته نیویورکی» نیز نامزد اسکار بوده است.

 

«آخرین بازمانده موهیکان‌ها»، «عصر معصومیت»، «مشتزن» و «۹» از دیگر فیلم‌های این بازیگر بریتانیایی است.
 

۵۸۲۴۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ