ایوانکوویچ: پیشنهاد تیم ملی کرواسی را نپذیرفتم

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روزنامه ‘دار الخلیج ‘ امارت عربی متحده ، ‘برانکو ایوانکوویچ ‘ در کنفرانس خبری اظهارداشت: پیشنهاد های دیگری نیز از کشورهای قطر ، عربستان سعودی و امارات داشتم اما مربیگری الوحده را قبول کردم.

وی افزود: هدف من این است تا الوحده به جایگاه خوبی دست یابد زیرا این تیم در سال های اخیر نتوانسته است انتظارات را برآورده کند.

برانکو درباره شناخت خود از تیم الوحده امارات عربی متحده نیز گفت : بازیهای این تیم را از طریق شبکه ورزشی ابوظبی زیر نظر داشتم و به اعتقاد من این تیم برای تقویت خود در خط میانی به بازیکن خوب خارجی نیاز دارد.

وی همچنین برگزاری اردوی آماده سازی در آلمان و انجام پنج دیدار تدارکاتی در این اردو را از جمله برنامه های خود برای تیم الوحده بیان کرد.

برانکو درباره برکناری ‘مارادونا ‘ نیز به خبرنگاران اماراتی گفت: مارادونا بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است و در زمان حضور وی در تیم الوصل به عنوان مربی ، اخبار این تیم مورد توجه رسانه های گروهی جهان قرار گرفت اما دلیل برکناری او را نمی دانم .

برانکو ایوانکوویچ متولد ۲۸ فوریه ۱۹۵۴ در یوگسلاوی است که مربیگری را در سال ۱۹۹۱ با تیم

وارتیکس کرواسی آغاز کرد.

وی در سال ۱۹۹۷ تا به عنوان کمک مربی در تیم ملی کرواسی فعالیت کرد سپس به تیم هانوفر آلمان نقل مکان کرد و تا سال ۲۰۰۱ با این تیم بود.

این مربی کروات در همین سال هدایت تیم المپیک ایران را برعهده گرفت و با این تیم قهرمان آسیا شد و در سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ هدایت تیم بزرگسالان ایران را برعهده گرفت.

برانکو از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ هدایت تیم فوتبال کرواسی را برعهده داشت و با این تیم در رتبه بندی فیفا به جمع پنج تیم برتر جهان پیوست.

وی که سابقه مربیگری در تیم ‘شاندونگ لونینگ’ چین را نیز دارد ، فصل گذشته هدایت تیم الاتفاق عربستان سعودی را برعهده داشت.

۷۱۳۲**۱۵۵۳

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۳۲۰۶۶


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ