بادام از آلزایمر جلوگیری می کند

جام جم آنلاین: بادام، سرشار از ویتامین E است و این ویتامین از ابتلا به بیماری‌های مرتبط با کهولت سن مثل آلزایمر جلوگیری می‌کند.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین از وزارت بهداشت، متخصص تغذیه و رژیم درمانی ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: بادام همچنین سرشار از منیزیم است که برای تنظیم فشار در رگ‌ها ضروری است.

وی افزود: ۳۰ گرم بادام، ۳۵ درصد از نیاز روزانه بدن را به ویتامین E تامین می‌کند. بادام همچنین سرشار از منیزیم است که برای تنظیم فشار در رگ‌ها ضروری است.

دکتر سعید حسینی با اشاره به این که بادام بیشتر از جو یا اسفناج، منیزیم دارد، افزود: هنگامی که به مقدار کافی منیزیم در بدن باشد در خون جریان می‌یابد و اکسیژن و مواد مغذی را سریع‌تر حمل می‌کند و از افزایش ضربان قلب پیشگیری می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهارداشت: چربی موجود در بادام از جنس همان چربی است که در روغن زیتون یافت می‌شود و به همین خاطر برای سلامت قلب مفید است. بادام می‌تواند میزان کلسترول بد خون را پایین آورده و خطر بروز امراض قلبی را کاهش دهد. همچنین یک چهارم فنجان بادام بیش از چهار گرم فیبر دارد که برای عملکرد مناسب دستگاه گوارش ضروری است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ