باد گرم سشوار از خارش گوش می‌کاهد

دی ۱۳۹۸
ممتاز نیوز :  متخصص گوش و حلق و بینی گفت: یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌تواند خارش گوش را به حداقل برساند، استفاده از باد گرم سشوار – با فاصله مناسب از گوش- است که پس از استحمام یا شنا مناسب است.

مهتاب ربانی اناری در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: به طور کلی گوش نیاز به هیچگونه پاکسازی ندارد و وجود موم در گوش کاملاً طبیعی است چرا که از عناصر طبیعی گوش محسوب می‌شود.

متخصص گوش و حلق و بینی گفت: موم موجود در گوش مانع از ورود اجسام خارجی یا حشرات به گوش می‌شود؛ گر چه ممکن است در مواردی مقدار این موم بسیار باشد خصوصاً وقتی که گوش دستکاری می‌شود.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: با دستکاری گوش، موم به قسمت‌های خلفی کانال گوش رفته و انباشته می‌شود و ممکن است نیاز به خارج کردن آن باشد که این کار باید حتماً توسط پزشک انجام شود.

ربانی اناری افزود: بعضی از اشخاص دچار خارش گوش می باشند که ممکن است حساسیت‌های فصلی و غذایی یا گاهی حالتی شبیه اگزما در پوست کانال گوش اتفاق افتاده باشد.

متخصص گوش و حلق و بینی ادامه داد: یکی از ساده‌ترین کارهایی که می‌تواند خارش گوش را به حداقل برساند استفاده از باد گرم سشوار – با فاصله مناسب از گوش- است که پس از استحمام یا شنا مناسب است.

وی به اشخاص پیشنهاد کرد: به هیچ وجه سعی نکنند که داخل کانال گوش را با گوش پاک‌کن یا هر وسیله دیگری خشک کنند.

متخصص گوش و حلق و بینی افزود: البته گاهی نیاز به درمان‌های موضعی برای کنترل خارش گوش وجود دارد که پس از معاینه توسط پزشک تجویز می‌شود.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ