بارسلونا با برد طوفانی لیگ را شروع کرد

دوران تیتو ویلانووا در بارسلونا عالی آغاز شد. لیونل مسی دو گل زد تا بارسا بتواند رئال سوسیه‌داد را در نوکمپ پنج بر یک شکست دهد.

به گزارش گل ،رئال مادرید در دیدار نخست خود مقابل والنسیا به تساوی یک بر یک رسیده بود و ویلانووا کار را از جایی آغاز کرد که پپ گواردیولا به پایان برده بود. بارسا مانند همیشه با مالکیت توپ بسیار بالای خود عرصه را بر حریف تنگ کرد تا در همین ابتدای فصل دو امتیاز از رئال جلو بیفتد. آنها تیمی را بردند که بسیاری از کارشناسان از آن به عنوان پدیده احتمالی این فصل لالیگا نام می‌برند.

یوردی آلبا، خرید ۱۴ میلیون یورویی بارسا هم در این دیدار اولین بازی رسمی خود را انجام داد.

برای کاتالان‌ها تنها ۴ دقیقه کافی بود تا پیش بیفتند. کرنر چابی را کارلس پویول با ضربه سری زیبا به دروازه حریف فرستاد.

سوسیه‌داد تلاش کرد گل تساوی را بزند. ابتدا سانتر خطرناک ژابی پریه‌تو را چوری کاسترو نتوانست به‌خوبی به سمت دروازه بزند. اما کاسترو، خرید جدید سوسیه‌داد در دقیقه ۹ با دقت بیشتری به توپ ضربه زد و بازی را به تساوی کشاند. آسیر ایارامندی پاسی هوشمندانه به کاسترو داد و او توپ را مهار کرد و به سقف دروازه کوبید.

اما بارسلونا اجازه نداد بازی مساوی بماند. سانتر عالی کریستین تی‌یو را لیونل مسی به‌شکلی ناباورانه با کنترل بد توپ از دست داد، اما پدرو توپ را گرفت و دوباره به مسی سپرد و او هم پس از گذشتن از مدافعان حریف در دقیقه ۱۱ گل دوم تیمش را زد.

مسی اندکی بعد در دقیقه ۱۶ گل دوم خود را هم زد. او سانتر تی‌یو را به زیبایی به گل سوم تبدیل کرد.

بارسلونا انحصار مالکیت توپ را در اختیار گرفت و با خیالی آسوده‌تر به ادامه بازی پرداخت. آنها در دقیقه ۴۱ گل چهارم را هم زدند تا کار را کاملا یک‌سره کنند. مسی، چابی و فابرگاس با هم همکاری کردند و خط دفاعی سوسیه‌داد را محو کردند. توپ به تی‌یو رسید و او هم با پاس عالی دیگری پدرو را صاحب توپ کرد تا او آن را به گوشه دورتر دروازه بزند.

سوسیه‌داد در نیمه دوم تلاش کرد تنها از شدت این شکست بکاهد. اما بارسا با آمدن آندرس اینیستا و جرارد پیکه به میدان کار آسانی پیش رو داشت.

در نهایت داوید ویا هم در دقیقه ۷۵ جای پدرو را گرفت. او از دسامبر ۲۰۱۱ به دلیل شکستگی پا در جام جهانی باشگاه‌ها تاکنون در لالیگا بازی نکرده بود و سرانجام به این رقابت‌ها برگشت. ویا بازگشت خود را هم با گل جشن گرفت. اینیستا با حرکتی دیدنی از میان مدافعان حریف گریخت و توپ را به او سپرد تا با خونسردی گل پنجم تیمش را هم بزند. ویا سپس نوشته روی پیراهنش را نشان داد که این بود: «بدون شما غیرممکن بود!» این جمله خطاب به خانواده او بود.

بارسلونا با این برد فعلا با ۳ امتیاز در صدر جدول است و بتیس دوم است. بتیس ۵ بر ۳ در خانه اتلتیک بیلبائو پیروز شد. گل‌های بتیس را مارتین (۷)، مولینا (۲۶ و ۸۶)، اچه‌بریا (۳۱)، و پوسوئلو (۸۰) زدند و برای بیلبائو دی‌مارکوس (۴۷) و خوسه (۶۷ و ۷۶) گل‌زنی کردند. به این ترتیب تیم‌های ایالت باسک هر کدام پنج گل خوردند!


Varzesh3.com | ورزش ۳

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ