بارگیری دومین محموله نفت ایران توسط کره

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، یک منبع آگاه دولت کره جنوبی امروز(چهارشنبه) گفت: این محموله‌ دو میلیون بشکه‌‌ای تحت پوشش بیمه ایران به کره جنوبی منتقل خواهد شد.
سخنگوی شرکت مادر اس کی انرژی (بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت کره جنوبی) هفته گذشته تایید کرده بود که محموله‌ دیگری از نفت ایران با همین حجم در حال حاضر در مسیر انتقال به کره جنوبی قرار دارد.
منبع آگاه در وزارت اقتصاد کره جنوبی با بیان اینکه محموله‌ی اول پالایشگاه اس کی هنوز به کره جنوبی نرسیده، افزود: این پالایشگاه هفته گذشته دومین محموله نفت ایران را بارگیری کرده است.
شرکت “هیوندای اویل بانک” دیگر پالایشگاه کره جنوبی نیز تا پایان این ماه یک محموله دو میلیون بشکه‌‌ای از نفت ایران را بارگیری خواهد کرد.
پالایشگاه‌های کره جنوبی قصد دارند از ماه سپتامبر حداکثر میزان قید شده در قرارد‌اد‌های نفتی خود با ایران را که ۲۰۰ هزار بشکه در روز است، از ایران وارد کنند.
با توجه به اینکه واردات نفت کره جنوبی از ایران در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش یافته، بعید است از سرگیری واردات نفت این کشور از ایران مانع تمدید معافیت کره جنوبی از تحریم‌های های مالی آمریکا در ماه دسامبر شود.
کره جنوبی به عنوان پنجمین وارد‌کننده بزرگ نفت در جهان اولین مشتری آسیایی نفت ایران بود که اعلام کرد پس از اجرایی شدن تحریم‌های اتحادیه اروپا، واردات نفت خود را از ایران متوقف خواهد کرد.
اما سئول در ماه ژوئیه به شکل غیرمنتظره‌ای روزانه ۱۳۷ هزار و ۴۰۰ بشکه نفت از ایران وارد کرد. آمارهای شرکت ملی کره جنوبی نشان می‌دهد که این کشور در ماه اوت هیچ نفتی از ایران وارد نکرده است.
واردات نفت کره جنوبی از ایران در هشت ماه امسال حدود ۱۵۹ هزار بشکه در روز بوده که نسبت به سال گذشته حدود یک سوم کاهش یافته است.
تهران برای دورزدن تحریم‌های غرب و همچنین تداوم صادرات به مشتریان اصلی خود در آسیا پیشنهاد کرده محموله‌های نفتی صادراتی به کره جنوبی را تا سقف یک میلیارد دلار بیمه می‌کند.
از چهار پالایشگاه کره جنوبی دو پالایشگاه اس کی ‌انرژی و هیوندای اویل بانک وارد‌کننده نفت ایران هستند.
قرار‌داد‌های دوره‌ای اس کی‌ انرژی با ایران در سال جاری شامل واردات دو نفتکش بسیار بزرگ در ماه(چهار میلیون بشکه) و همچنین قرار‌داد‌های هیوندای شامل واردات یک نفتکش بزرگ(دو میلیون بشکه در ماه) است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *