بازار همدان در آتش سوخت

۲۰اردیبهشت،

فرماندار همدان از وقوع آتش‌سوزی در بازار همدان خبر داد و گفت: تاکنون ۶ مغازه در طبقه هم‌کف و ۱۱ مغازه و انباری در طبقه‌ی فوقانی طعمه‌ی حریق شده‌اند.

به گزارش مشرق، «حسن قهرمانی مطلق» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه صبح امروز اولین تماس با آتش‌نشانی مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در راسته‌ی «نخود بریزهای» گرفته و بلافاصله اولین اکیپ اعزام شد.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی حریق از همه‌ی ایستگاه‌های آتش‌نشانی ۱۵ دستگاه ماشین آتش‌نشانی به استعداد ۶۰ نفر در محل حریق حاضر شدند و اطفاء حریق را دستور کار خود قرار دادند.

فرماندار همدان اظهار کرد: با توجه به این‌که محل وقوع حریق در بافت فرسوده بازار قرار دارد و سقف شیروانی و چوبی مغازه‌ها احتمال سرایت آتش‌سوزی را به دیگر نقاط بازار به ویژه پاساژ قدس افزایش می‌داد اطفاء حریق از چهار جهت مورد توجه قرار گرفت.

به گفته‌ی قهرمانی مطلق، از دو شیر آتش‌نشانی موجود در بازار نیز کمک گرفته شد که تسریع در عملیات آتش‌نشانی را در پی داشت.

وی با اشاره به پایان عملیات اطفاء حریق در ساعت ۱۲ ظهر ادامه داد: تعطیلی بازار در روز جمعه و حضور خوب نیروی انتظامی و پلیس راهور در کنار آتش‌نشانان سبب شد عملیات به خوبی انجام شود.

فرماندار همدان تصریح کرد: بیشتر این مغازه‌ها لباس فروشی و فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی بودند و انبارهایی که طعمه‌ی حریق شدند انبار لباس بودند.

قهرمانی مطلق با بیان این‌که تاکنون خسارت جانی در اتفاق گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: سبب اتفاق، میزان خسارات مالی و تعداد دقیق مغازه‌های اتفاق ‌یده در دست بررسی است.


مشرق
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ