بازتاب بین‌المللی سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز عید سعید فطر

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

ایران > سیاست – ممتازنیوز:
خبرگزاری‌های خارجی روز سه شنبه با انتشار گزارش‌های متعددی به بازتاب فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز عید سعید فطر پرداختند و بهi ویژه سخنان ایشان را پیرامون مسایل غزه مورد توجه قرار دادند.

شبکه تلویزیونی المیادین با قطع برنامه‌های عادی خود بخش‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری را به مناسبت روز عید فطر به صورت زنده پخش کرد.

المیادین در خبری فوری به نقل از ایشان اعلام کرد: رهبر ایران تاکید کردند امروز مسئله اول جهان اسلام مسئله غزه است.

شبکه تلویزیونی المیادین افزود: رهبر معظم انقلاب همچنین گفتند که رژیم صهیونیستی در غزه قتل عام می‌کند و هر کسی که از این رژیم حمایت کند باید محاکمه شود.

خبرگزاری فرانسه نیز با انتشار گزارشی به بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز عید فطر پرداخت و اعلام کرد رهبر ایران روز سه شنبه اسراییل را به «سگ هار» تشبیه و این رژیم را به «نسل کشی» در غزه متهم کرد.

در این گزارش آمده است: آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستند تا جهان اسلام به مسلح کردن فلسطینی‌ها اقدام کند.

این خبرگزاری افزود: رهبر معظم ایران در بیاناتی به مناسبت عید فطر مسلمانان گفتند: آنچه مقامات رژیم صهیونیستی انجام می دهند نسل کشی و فاجعه ای تاریخی است.

آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب افزودند: رئیس جمهور آمریکا گفته است که گروههای مقاومت فلسطین باید خلع سلاح شوند تا نتوانند از خود دفاع کنند. ولی ما بعکس می گوییم جهان و به ویژه جهان اسلام باید تا جایی که می توانند مردم فلسطین را مسلح کنند.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنان رهبر معظم انقلاب آمده است: به گفته رهبر معظم ایران ، آمریکا و کشورهای اروپایی امیدوارند با خلع سلاح کردن گروههای فلسطینی ، اسرائیل بتواند «در هر زمانی به فلسطین و غزه حمله کند بدون اینکه فلسطینی ها بتوانند از خود دفاع کنند».

آیت الله خامنه‌ای همچنین از نیروهای مقاومت فلسطین که از حقوق خود دفاع می کنند قدردانی کردند.

این خبرگزاری افزود: ایشان تاکید کردند: مردمی در یک سرزمین کوچک با مرزهای بسته و بدون آب و برق محاصره شده اند. این مردم با دشمن مسلحی مثل رژیم صهیونیستی مقابله می کنند. این مردم بدون نشان دادن ضعف از خود مقاومت می کنند و این درسی برای همه ماست.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی مشابه، به بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه عید سعید فطر پرداخت.

این خبرگزاری اعلام کرد: آیت الله علی خامنه‌ای، روز سه شنبه اسراییل را به خاطر حمله به غزه، ˈسگ هارˈ نامیدند و از مسلمانان خواستند تا با مسلح کردن مردم فلسطین به آنان کمک کنند که با نسل کشی به مقابله برخیزند.

— .

RSS
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *