بازتاب جهانی راهپیمایی روز قدس

جام جم آنلاین: راهپیمایی سراسری امروز ملت ایران به مناسبت روز جهانی قدس با واکنش های متفاوتی از سوی رسانه های جهان مواجه شد.

راهپیمایی میلیونی امروز مردم شهرهای مختلف کشورمان به مناسبت روز جهانی قدس بازتاب های مختلفی در رسانه های جهان داشت.

شبکه تلویزیونی المنار تصاویر مختلفی از حضور مردمی در این راهپیمایی را پوشش داد و سخنان آیت الله خامنه ای رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران را در صدر اخبار مهم خود قرار داد.

المنار در تیتری نوشت:” جهان اسلام روز قدس را احیا کرد و امام خامنه ای تاکید کرد که اسرائیل نابود خواهد شد.

“واشنگتن پست” نیز در خبری کوتاه به درج بخش هایی از سخنان محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در راهپیمایی امروز روز قدس پرداخت و به نقل از وی نوشت: وجود اسرائیل توهین به همه ملت ها است.

خبرگزاری سما (خبرگزاری مستقل فلسطین) نیز سخنان رهبری را خبر نخست خود قرار داد و در تیتری نوشت: اسرائیل غده ای غیر طبیعی در خاورمیانه است که روزی محو خواهد شد. این رسانه فلسطینی همچنین به تاریخچه اعلام روز جهانی قدس از سوی ایران پرداخت.

روسیه الیوم نیز با پوشش سخنان مقام معظم رهبری و تیتر “اسرائیل غده ای غیرطبیعی در خاورمیانه است که روزی محو خواهد شد” به موضوع روز جهانی قدس پرداخت.

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از تلویزیون ایران اعلام کرد که تهران و شهرهای دیگر ایران امروز شاهد تظاهرات گسترده ای علیه رژیم صهیونیستی و ابراز همبستگی ایرانی ها با ملت فلسطین بود.

این رسانه در ادامه نوشت: تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی را حمل می کردند که به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی نوشته شده بود: “مرگ بر اسرائیل”

شینهوا نیز در خبری اعلام کرد که صدها هزار نفر از ایرانی ها به مناسبت روز جهانی قدس علیه رژیم صهیونیستی تظاهرات برپا کردند.

به نوشته این رسانه، مردم در این تظاهرات پلاکاردها و پارچه نوشته هایی را حمل می کردند که نشان از حمایت مردم ایران از ملت فلسطین بود.

پایگاه خبری فلسطین الیوم نیز سخنان محمود احمدی نژاد در راهپیمایی روز قدس را تیتر خبر خود قرار داد و به نقل از رئیس جمهور کشورمان نوشت: اسرائیل یک غده سرطانی است که از بین خواهد رفت.

این رسانه فلسطینی اعلام کرد که حاضران در این راهپیمایی تصاویر رهبر جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و پرچم حزب الله لبنان را حمل می کردند.

در این میان بسیاری از رسانه های غربی همچون رویترز و آسوشیتدپرس در قبال حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی روز قدس سکوت کردند.

علاوه بر رسانه های غربی برخی رسانه های عربی همسو با  سیاست های غرب و استکبار جهانی نیز سکوت مطلق را انتخاب کردند.

العربیه و الجزیره که طی یک سال گذشته در پوشش خبری و تصویری رویدادهای سوریه از هر ترفندی اعم از سانسور، بزرگنمایی و اغراق و تحریف واقعیت استفاده کرده اند امروز سیاست رسانه ای خود را بیش از پیش فاش کردند.

این دو شبکه تلویزیونی نه تنها به پخش تصاویر مستقیم یا غیر مستقیم راهپیمایی روز قدس در سرتاسر جهان نپرداختند بلکه در پایگاه اینترنتی خود نیز خبری را در این رابطه منتشر نکرده اند.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *