بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه

گردآوری توسط گروه وبگردی ممتاز نیوز

کد مطلب : ۲۰۱۶۶

تاریخ : ۰۳ شهریور

زمان ارسال : ۱۱:۴۴

دیروز سپاه یک پهپاد جاسوسی رژیم اسرائیل که قصد جاسوسی از مناطق هسته ای نطنز را داشت مورد حمله قرار داد و سرنگون کرد .

پهپاد اسرائیلی بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه

بازتاب ساقط کردن یک پهپاد اسرائیلی از سوی سپاه پاسداران و تلاش برای به دست آوردن اطلاعات این پهپاد، تأکید وزیر خارجه ایران بر حمایت از عراق در جریان سفر به این کشور، تکمیل فاز نخست خط لوله گاز ایران به عراق و بازتاب رونمایی از دستاورهای جدید ایران در حوزه صنایع دفاعی، از جمله مهم‌ترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

412685 965 2014 08 25 بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه
به گزارش «تابناک»، خبر هدف قرار دادن یک پهپاد رژیم اسرائیل از سوی نیروهای نظامی ایرانی، مهم‌ترین موضوعی است که از روز گذشته تاکنون بازتاب بسیار گسترده‌ای در مطبوعات و رسانه‌های جهان داشته است.روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» می‌نویسد، ایران اعلام کرده سپاه پاسداران یک پهپاد اسرائیلی را که به سمت یکی از مراکز هسته‌ای این کشور در حرکت بوده، ساقط کرده است. این روزنامه ضمن اشاره به بیانیه منتشره درباره سقوط پهپاد مذکور از سوی سپاه پاسداران می‌نویسد، این پهپاد از نوع رادار گریز بوده و در نزدیکی تأسیسات هسته‌ای نطنز هدف قرار گرفته است. ارتش رژیم اسرائیل گفته در این زمینه اظهارنظری نمی‌کند.
1 412686 533 2014 08 25 بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه
این خبر‌ مورد توجه مطبوعات اسرائیلی نیز قرار گرفته، به گونه‌ای که سایت خبری «آروتز شوا»ضمن انتشار اخبار تکمیلی در این زمینه، از بررسی و مطالعه پهپاد مذکور از سوی سپاه پاسداران خبر داده است.این سایت می‌نویسد، چند ساعت پس از اعلام اینکه ایران یک پهپاد جاسوسی اسرائیلی را بر فرار مرکز هسته‌ای نطنز ساقط کرده، یک مقام ارشد ایرانی گفته، بخش‌هایی از این پهپاد هنوز سالم مانده است.آروتز شوا با اشاره به سخنان سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران می‌نویسد به گفته وی، این بخش‌های سالم برای دستیابی به اطلاعات بیشتر درباره پهپاد مذکور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.‌

1 412687 637 2014 08 25 بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه

اما اخبار مربوط به سفر وزیر خارجه ایران به عراق نیز از جمله موضوعاتی است که مورد توجه مطبوعات و رسانه‌های جهان قرار گرفته است.خبرگزاری کویت با انتشار مطلبی در این زمینه، از تأکید دوباره ایران بر حمایت از عراق خبر داده و می‌نویسد، هم نوری مالکی، نخست وزیر سابق و هم حیدرالعبادی، نخست وزیر جدید عراق در جریان دیدارهای خود با محمد جواد ظریف، خواستار همکاری بیشتر منطقه‌ای برای مبارزه با تهدید تروریست‌های تکفیری شده‌اند. ظریف نیز در این دیدار افزون بر ابراز حمایت از عراق در مقابل این تهدید، بر اهمیت تثبیت روابط دوجانبه و کشاندن این روابط به سمت توسعه و شکوفایی بیشتر تأکید کرده است.

1 412688 173 2014 08 25 بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه
در مطلبی دیگر مربوط به عراق، روزنامه ترکیه‌ای «صباح»از تکمیل مرحله نخست خط لوله گاز ایران ـ عراق خبر داده است. این روزنامه می‌نویسد، بنا بر اعلام مقامات مسئول ایرانی، نخستین بخش خط لوله گازی ایران به عراق تکمیل شده است.در این مطلب به نقل از علیرضا غریبی، مدیر عامل شرکت توسعه و مهندسی گاز ایران آمده: «مرحله آزمایشی اولیه این خط لوله به طول ۹۷ کیلومتر و قطر ۴۷ اینچ در ایران آغاز شده است».ایران از طریق این خط لوله روزانه ۴ تا ۷ میلیون متر مکعب گاز به عراق صادر خواهد کرد که این میزان تا ‌سه سال، به ۲۵ میلیون متر مکعب افزایش خواهد یافت. صباح اشاره می‌کند که ایران می‌خواهد تا سال ۲۰۲۰، سالانه ۸۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به آسیا و اروپا صادر کند.

1 412689 326 2014 08 25 بازتاب سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه

در پایان باید اشاره کرد، خبر رونمایی از دستاوردهای جدید ایران در حوزه صنایع دفاعی و نظامی نیز مورد توجه شماری از مطبوعات بین‌المللی قرار گرفته است. «واشنگتن اگزمینر» می‌نویسد، همزمان با سخنان حسن روحانی، رئیس جمهور ایران مبنی بر اینکه دکترین نظامی ایران بر مبنای بازدارندگی و مقابله با تهدیدات قدرت‌های خارجی قرار دارد، در این کشور از نسل جدیدی از موشک‌های دریای کوتاه برد و همچنین پهپاد‌ها رونمایی شده است. این سایت اشاره می‌کند، موشک «قدیر» با برد ۱۰۰ کیلومتر و پهپادهای «کرار ۴» و «مهاجر ۴»، مواردی بوده‌اند که روز گذشته در ایران از آن‌ها رونمایی شده است.

منبع : تابناک

باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ