بازگشت دلالان گوشی‌ دزدی به اطراف پاساژ علاء‌‌الدین

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

ماموران انتظامی چند وقتی برای جلوگیری از دلالی موبایل مقابل پاساژ علاء‌الدین حضور داشتند؛ امروز در نبود ماموران، کلانتری در اطلاعیه‌‌ای از مردم خواست از دلالان گوشی نخرند با این همه بعضی همچنان خرید و فروش‌های پنهانی دارند.
 
 
به گزارش فارس، کسانی که امروز از مقابل پاساژ موبایل علاء‌الدین عبور می‌کردند، با پارچه‌ای نوشته‌ای روبه‌رو می‌شوند که در آن کلانتری برای مقابله با دلالی‌ گوشی از مردم کمک خواسته و خواسته تا به صورت خود جوش از خرید گوشی از دلالان اجتناب کنند.
 
کلانتری ۱۲۹ جامی، در این اطلاعیه‌ نوشته: «در اجرای دستور مقام محترم قضایی از عموم شهروندان تقاضا می‌شود از خرید هر گونه گوشی نو یا دست دوم از طریق دلالان خیابانی، با توجه به اینکه گوشی‌های ارائه شده تقلبی و چینی بوده و با قیمت اصل ارائه می‌شوند، قویا اجتناب کنند.»
 
تا هفته پیش منظره دیگری در ورودی پاساژ علاء‌الدین به چشم می‌خورد؛ اشخاصی که گذرشان به پاساژ علاء‌الدین می‌‌افتاد مامورانی را می‌دیدند که در ورودی پاساژ ایستاده‌اند تا از دلالی‌ گوشی در مقابل پاساژ جلوگیری کنند.
 
اکنون اطلاعیه نصب شده در تقاطع خیابان جمهوری و خیابان حافظ جای ماموران نیروی انتظامی را گرفته‌است.
 
اما امروز هم در غیاب ماموران نیروی انتظامی، در پاساژ علاء الدین و مقابل پاساژ زندگی ادامه دارد با همان حواشی همیشگی؛ جوانی با یک چرخ دستی در مقابل در اصلی پاساژ بساط کرده و مشتری‌‌ها را به آب انار خنکی دعوت می‌کند.
 
مرد میانسالی سبدی از ساندوچ‌های آماده برای فروش مهیا کرده، مرد دیگری روی جدول خیابان مشغول صرف قیمه پلو است و راسته‌ی خیابان جمهوری را که دنبال می‌کنی، در می‌یابی که کمی جلوتر شخصی انواع غذاهای گرم را تبلیغ می‌کند. قیمه، قورمه، سبزی پلو و …و همه این تنوع را در بساط نه چندان بزرگی مهیا کرده است.
 
با گذر از این مرحله، به بساط فروشندگان لوازم جانبی گوشی می‌رسی که پس از کیوسک روزنامه‌فروشی نزدیک پاساژ آغاز می‌شود.
 
این فروشندگان در زمان حضور و عدم حضور ماموران پای ثابت این راسته می باشند و اکنون هم به کار همیشگی مشغول‌اند.
 
بساط فروش کیف گوشی و تبلت، بساط فروش هندز‌فری و هدفون و … و سرانجام کمی دورتر، بازهم بعضی چیزهایی را پنهانی می‌فروشند؛با جعبه و بدون جعبه.
 
فروشندگان جوان می باشند و میان‌سال. گوشی‌های فروشی نو و دست دوم است و از مدل‌های تازه تا کهنه برای فروش پیدا می‌شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *