بازیهای ویدئویی خواب کودکان مبتلا به اوتیسم را به هم می‌زند

دی ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : تلویزیون‌های موجود در اتاق خواب و بازی‌های ویدیویی در پسران مبتلا به اوتیسم با کم خوابی ارتباط دارند.
خبرگزاری فارس: بازیهای ویدئویی خواب کودکان مبتلا به اوتیسم را به هم می‌زند

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛
تحقیقات تازه نشان داد که قرار گرفتن در معرض تلویزیون و بازی‌های ویدئویی می‌تواند نقش مهمی را در مشکلات خواب کودکان مبتلا به اوتیسم ایفا کند.

نویسندگان این تحقیقات گفتند: پسران مبتلا به این اختلال تکاملی که در اتاق خواب خود تلویزیون و کنسول‌های بازی دارند نسبت به پسران دیگری که دسترسی به این نوع وسایل ندارند خواب کمتری دارند.

«کریستوفر انگلهاردت» یک محقق از دانشگاه میسوری مرکز تامپسون در زمینه اختلالات اوتیسم و تکاملی در کلمبیا اظهار داشت: درصورتیکه والدین کودکان مبتلا به اوتیسم متوجه شوند که کودک آنها با خواب مبارزه می‌کند‌، حدالامکان وضعیت خواب آنها را نظارت کنند و آنها را از بازی های ویدئویی قبل از خواب دور سازند.

مشخص نیست که آیا پسران این تحقیق خواب بسیار اندکی داشتند یا اینکه تلویزیون تماشا می‌کردند یا بازی‌های ویدئویی انجام می‌دادند زیرا آنها مشکل خواب داشتند و این یافته‌ها که در ۱۸ نوامبر به صورت آنلاین در مجله طب اطفال چاپ شد هیچ گونه چشم‌اندازی دربارهٔ جنبه‌های مثبت تماشا کردن تلویزیون و انجام بازی‌های ویدئویی که ممکن است تأثیرات خواب را جبران کند، ارائه نداد.

اوتیسم نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیر طبیعی مشخص می‌شود.

علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و سبب اصلی آن ناشناخته ‌است.

این اختلال در پسران شایع تر از دختران است. وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز درخودماندگی ندارد.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، تخمین زده شده است که ۱ نفر از هر ۸۸ کودک آمریکایی اختلال طیف اوتیسم دارد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ