بازیکن ایرانی بوندسلیگا ۲: آرزو دارم برای تیم کروش بازی کنم/ دانیال داوری گلر اول ایران می شود؟

این بازیکن گفته آرزو دارد روزی برای تیم ملی ایران بازی کند. داوری، بازی ایران و پرتغال را در جام ۲۰۰۶ از نزدیک تماشا کرد. 

اشکان دژاگه ستاره بی جانشین ایران شده. رضا قوچان نژاد نیز در اولین بازی اش برای تیم ملی، خوش درخشید. تنها امید نظری مانده و آینده اش تا مثلث دورگه های ایران، خوش بدرخشد. البته دژاگه و قوچان نژاد را نمی توان دو رگه دانست چرا که پدر و مادر آنها، ایرانی هستند. بعد از ماموریت موفقیت آمیز کروش در جذب این بازیکنان و همچنین استقبال عمومی، سرمربی تیم ملی بدش نمی آید با استفاده از بازیکنانی همچون آنها، تیمش را بین المللی کند. حتی منتقدان سر سخت کروش در این زمینه، به تمجید از او و بازیکنانی که انتخاب کردند، پرداخته اند. سرمربی تیم ملی معتقد است، همین که بازیکن الفبای فوتبال را در اروپا یاد گرفته باشد، برای حرفه ای بودن او کافی است. کروش تاکید کرده، بازیکنی که در سیستم فوتبال این قاره بزرگ شده باشد، به مراتب تاکتیک پذیرتر خواهد بود و می تواند خواسته های مربی را بهتر در زمین پیاده کند. حالا هم از اردوی تیم ملی خبر بسیار مهمی به بیرون درز کرده است که حکایت از حضور یک ایرانی الاصل دیگر در تیم ملی دارد؛ دانیال داوری.

 

*آرزو دارم برای تیم ملی بازی کنم

داوری متولد حومه فرانکفورت است. او دورگه به حساب می آید چرا که پدری ایرانی دارد و مادری لهستانی. او که ورزش را با بسکتبال شروع کرد، حالا یکی از دوازه بان های بوندسلیگا دو است. او در تیم آینتراخت برانشویگ بازی می کند. او با یک متر و ۱۹۲ سانتی متر قد، شماه ۲۶ به تن می کند. این بازیکن از تیم محلی ویسک که در آنجا متولد شد، استارت بازیگری خود را زد. سپس در سال ۲۰۰۷ به تیم جوانان ماینز رفت که در گذشته دو بازیکن ایرانی به نام سیروس دین محمدی و سرژیک تیموریان را در اختیار داشت. او در رده بزرگسالان و در تیم دوم ماینز نیز بازی کرد. در بین سال ها ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ ، ۳۲ بازی برای آنها انجام داد و از سرانجام در تابستان ۲۰۰۹ به تیم آینتراخت برانشویگ ملحق شد. او در این ۴ سال ۳۷ بازی برای این تیم انجام داده است.

در سال های گذشته این بازیکن بارها به ایران سفر کرده است. او یک بار نیز در گفت و گویی اعلام کرده بود آرزو دارد برای تیم ملی ایران بازی کند. کارلوس کروش سرمربی تیم ملی اطلاعات کافی را درباره این گلر ایرانی الاصل به دست آورده و تاکید کرده، در سفری که خود یا دستیارانش به اروپا خواهند داشت، برای اطلاع از وضعیت او و همچنین احتمال حضورش در تیم ملی، با داوری گفت و گو خواهند کرد.

 

متن کامل این مطلب را ایـــنـــجـــا بخوانید.

۲۵۲ ۴۳

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *