بازیگر برنده اسکار در نقش ابن سینا مقابل دوربین رفت

به گزارش خبرآنلاین، این فیلم انگلیسی‌زبان را فیلیپ اشتولتسل کارگردان متولد مونیخ برای شرکت آلمانی «یواف‌ای سینما» می‌سازد.
 

فیلمنامه را یان برگر بر اساس رمان «طبیب» اثر نوا گوردون نویسنده آمریکایی نوشته که سال ۱۹۸۶ منتشر شد و بیش از ۲۱ میلیون نسخه از آن در دنیا به فروش رسید.
 

داستان «طبیب» در قرن یازدهم میلادی روی می‌دهد و درباره راب کول، یک بچه یتیم و فقیر انگلیسی است که تصمیم می‌گیرد برای تحصیل طب به ایران سفر کند. تام پین بازیگر بریتانیایی نقش راب کول را بازی می‌کند.
 

او روبروی بن کینگزلی بازیگر بریتانیایی ظاهر می‌شود که در فیلم «طبیب» نقش ابوعلی سینا حکیم و طبیب سرشناس ایرانی را بازی می‌کند. استلان اسکارسگارد بازیگر سوئدی، اولیویه مارتینز بازیگر فرانسوی و اما ریگبی بازیگر انگلیسی دیگر بازیگران این فیلم هستند.
 

هاگن بوگدانسکی فیلمبردار فیلم برنده اسکار «زندگی دیگران»، مدیر فیلمبرداری «طبیب» است و شرکت پیکسوموندو که در زمینه تولید جلوه‌های تصویری شهرت زیاد دارد، جلوه‌های ویژه فیلم را می‌سازد.
 

فیلمبرداری «طبیب» آغاز شده و تا ماه سپتامبر در آلمان و مراکش ادامه خواهد داشت.
   

فیلیپ اشتولتسل کارگردان فیلم تحسین‌شده «North Face» است که سال ۲۰۱۰ ساخته شد. او با موزیک ویدیوهای خود بخصوص برای «رامستین»، «گاربیج» و مدونا به شهرت رسید.
 

بن کینگزلی سال ۱۹۸۳ برای فیلم «گاندی» برنده اسکار شد و برای فیلم‌های «باگزی»، «جانور جذاب» و «خانه‌ای از شن و مه» نیز نامزد اسکار بوده است. او در «خانه‌ای از شن و مه» نقش یک سرهنگ ایرانی را بازی کرد.
 

پایگاه اطلاع‌رسانی سینمای اروپا / ۱۹ ژوئن / ترجمه: علی افتخاری

۵۸۵۸
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ