بازی رایانه‌ای “تب یخ زده” مجوز ساخت دریافت کرد

شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای یک بازی جدید با موضوع علمی _ تاریخی پروانه ساخت صادر کرد.

به گزارش گروه علمی، پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، این شورا پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه ای «تب یخ زده» به نویسندگی سمانه کاکلیان و کارگردانی فرزاد محمودوند، برای موسسه فرهنگی هنری پویندگان توسعه پارس طراح این بازی، مجوز تولید صادر کرد.

این بازی از لحاظ گرافیک دارای منوی کاملاً فارسی با توانایی تغییر به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی است. متریال ها و بافت های استفاده شده در بازی با کیفیت بسیار بالا و در قالب دموها و سینماتیک ها طراحی شده و به صورت Real Time به نمایش در می آید.

همچنین از ویژگیهای این بازی می توان به طراحی محیط های متنوع براساس داستان بازی، بهینه سازی فوق العاده فضاها و اجزای بازی و عدم افت فریم، طراحی ده ها سینماتیک متنوع برای پیشبرد داستان و آموزش حین بازی ، عدم استفاده از انیمیشن های پیش رندر شده و استفاده از سیستم های ذره ای متنوع مانند آتش ، دود ، آب ، انفجار و…اشاره کرد.

بازی دارای دشمنان متنوع از جمله پرنده، خزنده، دونده و غول های متنوع (که به مرور معرفی می شوند) است و باید برای از بین بردن آنها از تاکتیک خاص و اسلحه ویژه استفاده کرد. تلفیق دو سبک مبارزه و پلتفرم سبب شده که بازی خسته کننده نباشد ودر هر مرحله حداقل یک پازل وجود دارد که شخص با حل کردن آن می تواند از مرحله عبور کند.

فضای طراحی شده بازی رایانه ای “تب یخ زده” محیط های آزمایشگاهی و کوهستانی در ایران آینده است و قهرمان های این داستان شخصیت های ایرانی هستند.

بر اساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای، پروانه ساخت صرفاً یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تأیید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی است.

متقاضیان دریافت پروانه تولید «بازی های رایانه ای» می توانند به وب سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به نشانی www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند./ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ