بانوان و نیازهای جنسی آنان در روابط جنسی

بانوان و نیازهای جنسی آنان در روابط جنسی

در حال حاضر در قیاس با گذشته، زنان، در حیطه مسائل جنسی و زناشویی، دارای درک بهتری از حقوقشان و آزادی بیشتر هستند. 

حرف زدن در مورد مسائل جنسی بویژه مسائل جنسی بانوان، روحی، حقوق جسمی و قانونی آنان در این باره ، بهداشت جسمی و روانی و… تا چندی پیش،  نه تنها جزء خط قرمزهای رسانه ای بلکه حتی جزء خط قرمزها در آموزش های غیر رسمی و رسمی و حتی مکالمات جدی در جامعه ی ما بوده.

تنها مکانی که ما سراغی از این بحث می دیدیم و می شنیدیم در گفتگوهای غیر رسمی  وغیر جدی بود، که یا در قالب لطیفه یک شخص به شخص دیگری می چرخید و طبیعتا نمی شد از آن انتظار آگاهی دهی یا آموزش داشت و یا در حیطه مشاوره های بسیار خصوصی بود که باز جنبه اطلاع رسانی عمومی پیدا نمی کرد و محیط بسیار بسته ای را شامل می شد.

خطرات ناشی از روابط جنسی از مقعد

در حال حاضر در قیاس با گذشته، زنان، در حیطه مسائل جنسی و زناشویی، دارای درک بهتری از حقوقشان و آزادی بیشتر هستند. اما باز هم در این حیطه در رده های سنی گوناگون، دانش و آگاهی کافی وجود ندارد، زیرا منابعی بر مبنای تحقیقات واقعی در دسترس نیست که به بانوان کمک کند تا بدانند چگونه ارتباطات جنسی و زناشویی و روح و جسم شان را سالم و تندرست نگه می دارند.

اطلاعات مربوط به مسائل جنسی وزناشویی کم نیست اما اطلاعات جنسی در رابطه با بانوان کم است. که باید بعضی اطلاعات علمی به روز، برای زنان محیا شود که به حذف باورهای غلط جنسی، شناخت نقش بازدارنده های جنسی، مهار تصویر ذهنی جسم از مدل افتاده وکنار آمدن با مشکلات خاص بدن شان کمک کند.

اما بانوان چگونه آگاهی جنسی مربوط به زندگی زناشویی را به دست بیاورند؟

NailaMD_Shop_by_Skin_concern

گام اول:

نسبت به گذشته فعالیت جنسی خود شناخت پیدا کنید. یعنی رشد جنسی تان را از اوایل دوران کودکی مرور و بررسی کنید. همچنین توضیح فعالیت جنسی تان ، شامل چیزی که از خود ارضائی و اولین ارتباط جنسی تان بدست آورده اید ، پیامهای فرهنگی که در حیطه روابط جنسی با مسائل جنسی دریافت کرده و انتقال داده اید را نیز بررسی کنید.­

گام دوم:

با نقاط بدنتان آشنایی کامل داشته باشید. تحقیقات مرتبا نشان داده اند که بانوان در مورد بدن و رفتارها و تمایلات جنسی شان شناخت کمتری دارند. بانوان وقتی راجع به هورمونها و عملکرد جنسی خود اطلاعات بیشتری داشته باشند و نسبت به بدن خود بیشتر آشنا شوند به شخصیت جنسی و اعتماد به نفس جنسی دست می یابند.

زنان و نیازهای جنسی

گام سوم:

با بدنتان در صلح و آرامش باشید. پیامهای فرهنگی در مورد اهمیت جوانی، خوش اندامی، لاغری یا روشنی پوست می تواند مانع احساس جذابیت جنسی و ابراز علایق جنسی زنان شود. فائق آمدن بر این پیامها بر کسب هویت جنسی سالم تاثیر دارد، اما کار راحتی نیست

در این مطلب سعی کرده ایم  چگونگی آرام سازی جسم و آشتی با آن را  بررسی کنیم :

تمرینات آرام سازی می تواند به رفع اضطرابی که مانع موفقیت در ارتباط جنسی می شود و همچنین رفع خستگی و تنش کمک کند. این تمرینان شامل نفس عمیق، آرامش ذهنی، و تمرینهایی برای رها کردن انقباضات عضلانی بدنتان است.

 – در ابتدا برای رفع خستگی یک حمام گرم طولانی بروید. سپس اطمینان حاصل کنید که اضطراب و نگرانی خاصی ندارید و اتاق نیز گرم و راحت است.

1350152815585949_large

۲- بر روی یک سطح هموار به پشت دراز بکشید، سعی کنید ذهنتان را پاک کنید. در حالیکه با پاشنه پا روی زمین فشار می آورید، باسنتان را از سطح زمین جدا کرده و تا ۱۰ بشمارید. در حین این کار از احساس تماس با زمین از طریق پاشنه پا لذت ببرید.

 – بعد از ۱۰ شماره فشار به زمین را متوقف کرده و به حالت اول برگردید، به پشت دراز بکشید، سعی کنید همان احساس خوب اتصال به زمین را حفظ کنید. سپس به تنفستان توجه کرده، ریتم آهسته تنفس به صورت دم از طریق بینی و بازدم از دهان را یاد بگیرید.

 – در آغاز احتمالا نفستان سطحی و از قفسه سینه است. سعی کنید نفستان را به گونه ای هدایت کنید که تحت کنترل دیافراگم قرار گیرد. به محض اینکه ریتم آرامی پیدا کردید توجه را به تمرکز فکر برگردانید.

 – چشمها را بسته، سعی کنید روی چیزی تمرکز کنید. مثلا روی نقطه کوچک نورانی خیالی به اندازه یک سر سوزن در تاریکی. اجازه دهید بدنتان در بهترین حالتی که می تواند آسوده باشد، آرام بگیرد. سپس ذهنتان را از افکار مزاحم پاک کنید(این کار بعد از چند جلسه که برنامه آرام سازی برایتان عادی می شود، آسانتر خواهد شد.)

رازهای پنهان صلح با همسر شکاک در روابط زناشویی

 – اگر به دست و پایتان توجه کنید خواهید دید که احتمالا همچنان منقبض باقی مانده اند. برای رهایی از این حالت، انقباضات عمدی را در عضلاتتان آغاز کنید. ابتدا ساق پای چپ را منقبض کنید و تا ۵ بشمارید، سپس رهایش کنید. این کار یعنی منقبض و سپس شل کردن را در مورد ران پای چپ تکرار کنید. پس از آن ساق و ران پای راست و بعد باسن – ابتدا یک طرف، سپس طرف دیگر، بعد هر دو طرف با هم – همین عمل را در مورد شکم، سرشانه، دست چپ، بازوی چپ، دست راست، بازوی راست انجام دهید و در آخر، عضلات صورت را کاملا جمع کنید و تا ۵ شمرده و سپس رها کنید. در طول تمام این انقباضات و همچنین در حین رها کردن عضلات، شمارش تا ۵ فراموش نشود.

 – عضلات بدن را کاملا شل کرده و رها کنید، ۵ تا ۱۰ دقیقه وقت بگذارید تا بدنتان به حالت آرامش بازگردد.

 – بعد از انجام تمرینات به ماساژ خود بپردازید. به آرامی دستتان را در تمام سطح بدن حرکت دهید، شکم، پستان ها، صورت، دست ها و پاها. احساس شرم نکنید. این عمل، بازشناسی اندامتان و پذیرش آنهاست و عشق ورزیدن به آنچه هستید.

نوشته بانوان و نیازهای جنسی آنان در روابط جنسی اولین بار در فلکس پدیدار شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ