بانک صادرات ایران پیشگام خروج از بنگاه داری

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

بانک صادرات ایران در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ریاست محترم جمهور، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل محترم بانک مرکزی ج.ا.ا و همگام با سیاستهای اقتصادی دولت تدبیر و امید به منظور کمک به رونق اقتصادی کشور با فروش سهام خود در شرکت سرمایه گذاری غدیر آماده خروج از بنگاه داری می باشد.

به گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، این بانک در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر خروج بانکها از فعالیت های بنگاه داری و همچنین اجرای دستورالعمل بانک مرکزی ج.ا.ا در رابطه با خروج بانکها از فعالیت های بنگاه داری ضمن اعلام آمادگی واگذاری شرکتهای تحت پوشش خود در اولین قدم اقدام به فروش قدرالسهم خود در شرکت سرمایه گذاری غدیر را از طریق بورس نموده است. این اقدام می تواند علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی موجب سودآوری بانک گردد و زمینه ایفا نقش پر رنگ تر بانک به عنوان واسطه وجوه را فراهم سازد.

شایان ذکر است بر اساس بسته خروج غیر تورمی از رکود وزارت امور اقتصادیی و دارایی، بانکها موظفند طی سه سال اموال و املاک مازاد خود را به فروش برسانند که بانک صادرات ایران با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر اقتصاد کلان برنامه واگذاری شرکت های زیر مجموعه و سهام مربوطه را آغاز نموده است.

گفتنی است بانک صادرات ایران به عنوان بزرگترین بانک خصوصی بورسی کشور که همواره گام های بلندی در توسعه، آبادانی کشور اسلامی برداشته است بی شک با اجرای این سیاست نقش مؤثری در بازار سرمایه ایفا خواهد نمود​.

انتهای پیام/

– .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *