بانک مسکن ۳۱۸۸ میلیارد ریال وام به زلزله زدگان پرداخت کرد

۱۲م دیماه ،

بانک مسکن ۳۱۸۸ میلیارد ریال وام به زلزله زدگان پرداخت کرد | چاپ |
سه شنبه ۱۲ دی ساعت ۱۳:۳۷

بینا- پرداخت۳۱۸۸ میلیارد ریال تسهیلات به منظور کمک به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی توسط کارکنان بانک مسکن، اقدامی شایسته و بی‌سابقه بوده است.
به گزارش بینا، قدرت اله شریفی ،مدیرعامل این بانک، طی گفتگویی با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به اینکه احداث سرپناه برائ هموطنان آسیب دیده از زلزله قبل از رسیدن فصل سرما از اولویت‌های کاری تمامی نهادها از جمله بانک مسکن بوده است، این بانک تمامی تلاش خود را در این خصوص به کار گرفت و تسهیلاتی را بالغ بر۸۶۴ میلیارد ریال در شهرستان های اهر، ورزقان، هریس، کلیبر، مرند، هادی‌شهر، شبستر و تبریز به متقاضیان پرداخت کرد.
شریفی میزان تسهیلات پرداخت شده در بخش تسهیلات مشارکت مدنی روستایی در شهرستان‌های ذکر شده را بیش از ۲۳۲۴ میلیارد ریال، در بخش تسهیلات جعاله شهری ۳۵۹ میلیارد ریال و تسهیلات مشارکت مدنی شهری را در حدود ۵۰۵ میلیارد ریال عنوان کرد.
مدیر عامل بانک مسکن افزود: این بانک تاکنون برائ احداث واحدهای مسکونی روستایی کشور ۴۲۱۵۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده است و در استان آذربایجان شرقی نیز بعد از وقوع زلزله اخیر کە حجم گسترده ای از واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده است، همکاران ما در بانک مسکن استان به یاری زلزله زدگان شتافتند و به عنوان بانک عامل پرداخت کننده تسهیلات، تلاش کردند با کمک بنیاد مسکن استان، واحدهای مسکونی مردم احداث شود.
شریفی در ادامه تشریح اقدامات انجام شده از سوی این بانک اظهار کرد: بانک مسکن برائ احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی روستائی، مبلغی بالغ بر ۲۳۸۰میلیارد ریال را به صورت یکجا در اختیار بنیاد مسکن قرار داده است تا از این طریق، این بنیاد هر چه سریع‌تر مصالح مورد نیاز برائ ساخت مسکن روستائی را بدون فوت وقت، تهیه کند.


RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ