با این راهکارها، نور طبیعی را میهمان منزل‌تان کنید

 

بهره‌گیری از منابع طبیعی برای روشن و گرم کردن خانه هم به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک می‌کند و هم زیبایی و روشنایی دل انگیزی را به خانه هدیه می‌دهد. با استفاده از این راهکارهای ساده نور طبیعی را میهمان منزل‌تان کنید.

هفت صبح:گرم کردن خانه‌ها در فصل سرما با وسایل گرمایشی متعددی که در بازار وجود دارد کار چندان سختی نیست. با این وجود بهره‌گیری از منابع طبیعی برای روشن و گرم کردن خانه هم به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک می‌کند و هم زیبایی و روشنایی دل انگیزی را به خانه هدیه می‌دهد. با استفاده از این راهکارهای ساده نور طبیعی را میهمان منزل‌تان کنید.

خورشید زمستانی

 پنجره‌ها

پنجره‌هایی کە سایبان و نورگیر دارند حتی اگر به طور کامل باز باشند، باز هم جلوی ورود نور را می‌گیرند اما به هر حال شما با انتخاب پرده مناسب می‌توانید این مشکل را تا حدود بسیاری رفع کنید. برائ ورود نور بیشتر به داخل باید از پرده‌های یک لایه و بدون آستری استفاده کنید. پرده‌های چین‌دار و نازکی کە به وسیله حلقه‌هایی به میله پرده نصب می‌شوند و به راحتی جابه‌جا می‌شوند. پرده‌های کرکره‌ای هم انتخاب مناسبی است، زیرا هم می‌توانید مقدار نوری کە وارد می‌شود را کنترل و تنظیم کنید و هم می‌توانید با زاویه دادن به آن، نور را در هر ناحیه‌ای متمرکز کنید.


 موانع پشت پنجره

گاهی پشت پنجره اتاق شما درختی وجود دارد کە انبوه شاخه‌های آن مانع از ورود نور به داخل خانه می‌شود. قطع کردن درخت کە بی‌شک پیشنهاد مناسبی نیست اما می‌توانید با هرس کردن شاخه‌های درخت یا هدایت آن به وسیله چند طناب، هم از داشتن یک سبزینه زیبا پشت پنجره اتاق لذت ببرید و هم نور را به داخل خانه هدایت کنید. در ضمن یادتان باشد کە قسمت طاقچه‌ای پنجره را باید از آشفتگی و شلوغی دور نگه دارید.

خورشید زمستانی

 رنگ‌های روشن

رنگ سفید و به طور کلی رنگ‌های روشن، نور طبیعی را بهتر از رنگ‌های تیره جذب می‌کنند. بنابراین برائ دیوارها از رنگ‌های سرد و روشن مانند نقرآبی استفاده کنید. انتخاب شما برائ سقف می‌تواند از میان رنگ‌های منعکس کننده و متالیک باشد. اگر قصد خرید مبلمان دارید، بخش‌های بزرگ‌تر آن مانند کاناپه را روشن انتخاب کنید و روی آن کوسن‌های تیره رنگ بگذارید.

خورشید زمستانی

 پرده‌ها و رومیزی‌ها

خورشید زمستانی

در زمان خرید پارچه برائ پرده، رومیزی و حتی روکش مبل‌ها به‌ این مسئله دقت داشته باشید کە پارچه‌های سنگین مانند مخمل و پارچه‌هایی کە طرح‌های برجسته و درشت دارند، اتاق را تیره نشان می‌دهند. در حالی کە پارچه‌های سبک مانند انواع کتان‌ها سبب روشن‌تر شدن اتاق می‌شوند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ