با تحریم تازه توافق ژنو متوقف می‌شود

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

عراقچی گفت: مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ فردا در ژنو انجام می گردد و این دور از مذاکرات یک روزه خواهد بود.

عراقچی گفت: اگر کنگره لایحه‌های مختلف تحریمی را در دست بررسی داشته و مسلما اگر هرکدام از این لوایح تحریمی تازه توسط کنگره به انجام برسد و تصویب شود، مذاکرات ژنو و اجرای توافقنامه آن متوقف خواهد شد، در این شکی نیست.
 عراقچی گفت: مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ فردا در ژنو انجام می گردد و این دور از مذاکرات یک روزه خواهد بود.

سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران با ۱+۵ که در دانشکده خبر سخن می‌گفت با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: مذاکرات کارشناسی، فردا آغاز می‌شود و همان روز پایان می‌یابد و در آن دربارهٔ نحوه اجرای توافق ژنو گفت‌وگو انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: تاکنون هشت روز مذاکرات کارشناسی در ژنو قویا انجام داده‌ایم.

عراقچی دربارهٔ تصمیم مجلس برای افزایش غنی‌سازی ایران در حد ۶۰ درصد گفت: این ایده‌ای است که در مجلس مطرح شده و طبیعی است که هرچه در مجلس تصویب شود و حکم قانون پیدا کند، برای ما لازم‌الاجرا است و طبعا ناچار به اجرای آن هستیم. این تصمیم بر عهده مجلس است.

وی اضافه کرد: در سمت مقابل هم اگر کنگره لایحه‌های مختلف تحریمی را در دست بررسی داشته و مسلما اگر هرکدام از این لوایح تحریمی تازه توسط کنگره به انجام برسد و تصویب شود، مذاکرات ژنو و اجرای توافقنامه آن متوقف خواهد شد، در این شکی نیست.

وی دربارهٔ طرح نمایندگان مجلس همچنین گفت: باید دید جزییات این طرح چیست، احتمالا مشروط به این است اگر توافق ژنو اجرایی نشود، این طرح لازم‌الاجرا باشد، اگر تصمیم بگیرند با تصویب آن توافق ژنو هم اجرایی نشود، ما آن را اجرا خواهیم کرد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *