با ۱۰ میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟

۲۳فروردین۱۳،

خودرو، واژه ای که تن هر ایرانی را با افزایش قیمت خیره کننده اش در سال ۹۱، لرزاند. در حالیکه این تکه آهن، در برابر کاهش ارزش ریال بسیار مقاومت کرده بود، در اواخر سال ۹۱، پوست ترکاند و با افزایش قیمتی ناباورانه ای همه ایرانیان را غافلگیر کرد.

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛در بهار سال ۹۱، در حالی برائ خرید یک خودروی خوب و سالم مدل۸۹، ۹۰ با ۱۰میلیون تومان گزینه های بسیاری پیش رو بود که امسال این امکان کمتر فراهم است.
 
شاید بتوان گفت این پول ملی بوده که بی ارزش تر شده است اما با این حال با ۱۰میلیون تومان می توان برائ خود، خودروی مناسب دست و پا کرد ولی این خودروهای مناسب همگی مدل پایین می باشند و نباید انتظار داشت که با این میزان پول،خودروی مدل ۹۱ خریداری کرد.پژواگر به دنبال یکی از مدل های این برند فرانسوی مونتاژ ایران خودرو میباشید با ۱۰میلیون تومان گزینه های بسیاری را پیش رو دارید.
 
البته این گزینه ها کمتر شامل ۲۰۶می شوند و بیشتر دربردارنده پژو GLX یا ROA می گردد. به طور مثال برائ خرید یک پژو GLX مدل سال ۱۳۸۲، داشتن ۹میلیون و ۷۰۰هزار تومان الزامیست یا برائ خرید مدل سال ۱۳۷۹ همین خودرو، باید ۸میلیون تومان هزینه کرد.اگر بودجه شما برائ خرید این مدل خودرو کمی پایین تر است نگران نباشید. چرا که مدل سال ۸۱ این خودرو، با قیمت ۶میلیون تومان به فروش می رسد.
 
همچنین در رده های دیگر پژو، پژوهای روآی متعلق به سال ۱۳۸۵ در محدوده قیمتی ۹میلیون تومان معامله می شوند. برائ نمونه مالک یک دستگاه روآی متعلق به ۷سال پیش، ارزش خودروی خود را ۹میلیون و ۵۰۰هزار تومان تعیین کرده است.
 
البته یک دستگاه روآی دوگانه سوزمدل سال ۸۶ نیز با ۲سال بیمه ۸.۵میلیون تومان به فروش می رسد. لازم به ذکر است کارکرد خودرو تاثیر بسیاری برا قیمت این خودروها دارد. به طور مثال یک دستگاه روآ، مشابه خودروی قبلی وجود دارد که قیمت آن ۷میلیون و ۵۰۰هزار تومان تعیین شده است؛ کارکرد این خودرو، ۱۱۰هزار کیلومتر عنوان شده است.
 
اگر به دنبال پژو RD میباشید باید بگوییم با کمتر از ۱۰میلیون تومان در بین دست دوم های بازار خودرو می توانید خودروی دلخواه خود را پیدا کنید.
 
برای نمونه یک دستگاه RD مدل سال ۸۲ را با داشتن ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان می توانید تهیه کنید. این خودروی سفیدرنگ، دوگانه سوز است. اگر به دنبال مدل های تازه تر این خودرو میباشید باید مبلغ بیشتری هزینه کنید.
 
برای نمونه یک دستگاه RD مدل سال ۱۳۸۵با کارکرد ۱۴۰هزار کیلومتر ۸میلیون تومان به فروش می رسد. همچنین یک مدل RDI در بین آگهی ها به چشم می خورد که قیمت آن ۵میلیون تومان ذکر شده است، مدل این خودرو برائ سال ۱۳۸۳ است.
 
گرچه با افزایش قیمت خودرو، کمتر پژوی ۲۰۶ با قیمت پایین تر از ۱۰میلیون تومان یافت می گردد اما با این حال مواردی ازاین دست وجود دارد. به طور مثال یک دستگاه ۲۰۶ متعلق به سال ۱۳۸۰با قیمت ۶میلیون و ۸۰۰هزار تومان برائ فروش آگهی شده است.
 
پراید

 
پراید تنها محصولی است که رده های متنوعی از قیمت را شامل می گردد. تا سال قبل با ۱۰میلیون تومان می شد یک پراید صفر تهیه کرد اما اواخر سال قبل بود که قیمت این خودرو در رشدی ناگهانی به ۲۰میلیون تومان رسید و سوژه پیامک ها و شوخی های شبکه های اجتماعی شد.با ۲۰میلیون تومانی شدن پراید قیمت انواع مدل های دست دوم این خودرو نیز افزایش یافت.
 
با این حال هنوز هم با بودجه ۱۰میلیون تومانی می توان پراید سواری کرد. به طور مثال با داشتن ۸میلیون تومان می توانید سوار بر پراید صندوق دار سال ۸۴ شوید.
 
این خودرو با کارکرد ۱۷۴هزار کیلومتری بیمه ۹ماهه دارد. همچنین مدل دیگری از پراید صندوق دار مدل سال ۸۵ هست که قیمتش ۸میلیون و ۴۰۰هزار تومان تعیین شده است. بیمه این خودرو ۸ماهه است. برائ پراید مدل بالاتر یعنی سال ۸۶ باید ۹میلیون تومان هزینه کنید. لازم به ذکر است که این خودرودوگانه سوز نیز هست.
 
اگر بودجه شما کمتر از ۷میلیون تومان است باید به خرید مدل های پایین پراید رضایت دهید. برائ نمونه یک دستگاه پراید مدل سال ۷۸، ۶میلیون تومان قیمت گذاری شده است. یا یک دستگاه پراید مدل سال ۸۱، ۶میلیون و ۵۰۰هزار تومان قیمت دارد.
 
دوو

 
یکی دیگر از خودروهایی که با کمتر از ۱۰میلیون تومان در ایران قابل تهیه است، دووها می باشند. گرچه دوو دیرزمانی است که از ایران رفته است اما مدل های دست دوم آن هنوز در کشور خرید و فروش می گردد، دوو است. دووهای دست دوم همچنان طرفداران خاص خودرا در ایران دارد.
 
به طور مثال با داشتن ۸میلیون تومان می توانید دوو ریسر مدل ۱۹۹۲ را تهیه کنید. قیمت مدل های دست دوم دوو اسپیرو نیز قیمت های مشابه دوو ریسر دارند.
 
یا برائ خرید یک دستگاه دوو ماتیز مدل سال ۷۹، داشتن ۸میلیون تومان کافی است. اگر خواهان مدل های بالاتر این نوع دوو میباشید باید پول بیشتری هزینه کنید چرا که مدل های ۸۰ تا ۸۱ این خودرو، ۸.۵ تا ۹میلیون تومان قیمت دارند.
 
اگر خواهان خرید مشابه ماتیز یعنی ام وی ام میباشید نیز تنها می توانید بین مدل های سال ۸۵و پایین تر از آن را با ۱۰میلیون تومان یا ارزان تر تهیه کنید.
 
از دیگر خودروهایی که با کمتر از ۱۰میلیون تومان می توانید آن را تهیه کنید،رنو و نسل های باقی ماند از پیکان می باشند.

منبع: پارس


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ