با ۷ قدم کوتاه لاغر شوید

۱۱اردیبهشت،

لاغر شدن و لاغر ماندن دغدغه بسیاری از مردم است. شاید بتوان در مدت زمان مشخصی خود را لاغر کرد اما بعضی فکر می کنند، ممکن نیست بتوان این لاغری را برائ همیشه نگه داشت. اما واقعیت چیز دیگری است.

 برای همیشه لاغر ماندن باید مسایلی را رعایت کنیم و با راحت طلبی و خوردن خوراکی های چرب و شیرین نمی توان لاغر شد و لاغر ماند. ما در اینجا راهکارهای بسیار ساده برائتان نام برده ایم که شما را ۷ قدم به هدفتان نزدیک تر می کند.

۱٫کم کردن حجم غذا نه حذف آن

به جای رعایت رژیم هایی که شما را از مصرف خوراکی های متنوع منع می کنند، رژیم های بهتری را امتحان کنید. رژیمی که می گوید همیشه بخور اما کم بخور. با این رژیم سبب می گردد تا بیشتر به این فکر کنید چه کار باید کرد نه اینکه چه کاری را انجام ندهید. این روند به تدریج سبب ایجاد عادت های خوب غذایی می گردد. پس از مدتی، متوجه می شوید که غذاها و نوشیدنی های 

سالم مصرف می کنید و به خوراکی های مضر علاقه ای ندارید.

۲٫مصرف یک سیب در هر روز

برای اینکه کمتر بیمار شوید و اضافه وزن هم پیدا نکنید، پیشنهاد می کنیم هر روز یک عدد سیب میل کنید. سیب مملو از نوعی فیبر مفید به نام پکتین است که روند هضم غذا را کاهش می دهد و سبب می گردد تا مدت زمان طولانی تری احساس سیری داشته باشید.

۳٫روزی ۸ لیوان آب بنوشید

برای کاهش وزن بسیار مهم است که روزانه ۸ لیوان آب به خصوص قبل از صرف غذا بنوشید. این روش را «پیش-سیری» می نامند زیرا سبب می گردد تا معده شما تا حدی پر شود و سریع تر دست از غذا خوردن بکشید و بیش از حد نیاز غذا میل نکنید. اشخاصی که پیش از آغاز غذا آب می نوشند سریع تر از بقیه لاغر می شوند.

۴٫مصرف روزانه روغن برزک

برای کاهش سریع وزن خود می توانید روزانه دو قاشق غذاخوری روغن برزک به غذای خود اضافه کنید. روغن برزک مملو از فیبر است که سبب می گردد تا احساس سیر بودن داشتن باشید.

۵٫شیر غیرلبنی را جایگزین شیر لبنی کنید

شیرهای چرب که از گاو تهیه می گردد بیشتر برائ رشد کودکان و نوزادان لازم است. بزرگسالان به لاکتوز و هورمون های رشد نیازی ندرند. به جای شیرهای معمولی، شیر سویا مصرف کنید.

۶٫مصرف  سبزیجات

به جای مصرف گوشت حیوانات، سبزیجات مصرف کنید. گیاه خواری علاوه بر سالم بودن، سبب کاهش وزن نیز می گردد. به طور مثال، به جای مصرف همبرگر، برگر سبزیجات میل کنید. به جای تاکوی مرغ، تاکوی لوبیا بخورید.

۷٫روز خود را برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی فقط برائ انجام کارها، قرارهای ملاقات یا مطالعه نیست. شما می توانید برائ خوراک روزانه خود نیز برنامه ریزی کنید.

سلامت


نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *