بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات کالای پلیمری روز شنبه lبه گمرک رسید

۲۰ آبان ۱۳۹۴ lبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات کالای پلیمری روز شنبه lبه گمرک رسید و پس از رفع ابهام، ابلاغ و اجرا می‌شود.

به گزارش تفسیری گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ عباس معمارنژاد در مورد گلایه رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک تهران مبنی بر ممنوعیت صادرات مواد پلیمری علیرغم رفع این ممنوعیت گفت: بخشنامه سازمان توسعه تجارت در مورد رفع ممنوعیت این کالاها ساعت ۱۰ روز شنبه ۲۰ آبان ماه lبه گمرک رسید.

وی افزود: بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات برخی اقلام صادراتی روز ۱۷ آبان سال جاری توسط سازمان توسعه تجارت تصویب شده بود که روز شنبه ۲۰ آبان lبه گمرک ابلاغ شده و به دست ما رسید، ما هم بررسی می‌کنیم که از نظر قوانین و مقررات مطابقت می‌دهیم، اما همچنان ابهاماتی در بخشنامه وجود دارد.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران افزود: با رایزنی‌ گمرک با سازمان توسعه تجارت، ابهام بخشنامه رفع ممنوعیت برطرف می‌شود که ممکن است روز یکشنبه ۲۱ آبان‌ماه این ابهامات برطرف شده و بخشنامه از طرف گمرک lبه گمرکات زیرمجموعه برای اجرا ابلاغ شود.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی تأکید کرد: اگر روز یکشنبه ۲۱ آبان ابهامات بخشنامه رفع شود، بلافاصله برای اجرا lبه ادارات گمرک ابلاغ می‌شود.

معمارنژاد در مورد مشکل بخشنامه گفت: در بخشنامه اولیه سازمان توسعه تجارت lبه ردیف‌های تعرفه‌ای اشاره نکرده بود و lبه طور کلی نام کالاها را برده بود و در آن نوشته شده بود صادرات انواع پلیمر ممنوع است، اما اینکه چه کالایی پلیمر نامیده می‌شود و چه ردیف تعرفه‌ای دارد، در آن ذکر نشده بود. در بخشنامه تازه ردیف‌های تعرفه‌ای ذکر شده است و لذا ابهامات بخشنامه پیشی از این حیث وجود ندارد.

وی گفت: بخشنامه پیشی در ۸ آبان‌ماه ارائه شده که صادرات ۵۲ قلم کالا را ممنوع کرده بود و بخشنامه تازه رفع ممنوعیت صادرات در ۱۷آبان در سازمان توسعه تجارت تصویب و در ۲۰ آبان lبه گمرک ابلاغ شد که حاوی ابهاماتی بود که پس از رفع ابهام، احتمالا در ۲۱ آبان ابلاغ و اجرا می‌شود.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ