بخشی از انگلیس به نام ملکه شد+تصاویر

۲۸م آذر ،

به گزارش  فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت انگلیس، الیزابت دوم ملکه انگلیس امروز به مناسبت شصتمین سالگرد سلطنت خود در جلسه هفتگی کابینه این کشور حضور یافت.

وی در این مراسم مورد استقبال «دیود کامرون» نخست وزیر قرار گرفت و در ساختمان شماره ۱۰ «دانینگ استریت» (ساختمان نخست وزیری) حضور یافت. این اولین بار از قرن ۱۸ میلادی است که پادشاه یا ملکه انگلیسی در جلسه کابینه این کشور حضور می‌یابد.

ملکه الیزابت علاوه بر حضور در جلسه کابینه، از بخش‌های مختلف ساختمان و همچنین دفتر وزارت خارجه این کشور دیدار کرد. پس از بازدید سال ۱۹۸۲، این دومین بازدید ملکه از دفتر وزارت خارجه انگلیس است. «ویلیام هیگ» وزیر خارجه این کشور اعلام کرد به مناسبت شصتمین سالگرد سلطنت الیزابت دوم، بخشی از قلمرو انگلیس در قطب جنوب به نام «سرزمین ملکه الیزابت» نامگذاری شده است.

منطقه‌ای که اکنون به نام ملکه شده، پیش از این نامی نداشته است. این منطقه حدود ۴۳۷هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و یک سوم کل مساحت قلمرو انگلیس در قطب جنوب را شامل می‌شود. این منطقه همچنین دو برابر تمام مساحت انگلیس است (انگلیس ۲۴۴هزار کیلومتر مربع مساحت دارد).

این مناطق ۱۰۴ سال قبل به تصرف و مالکیت بریتانیا درآمده و از آن زمان قلمرو قطب جنوب بریتانیا نامیده می‌شود. قرار است از این پس در تمام نقشه‌های انگلیس، نام ملکه الیزابت بر روی این مناطق درج شود.


sadkhabar.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ