بخش تئاتر اجتماعی به جشنواره فجر اضافه شد

گردآوری شده در گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری ممتازنیوز

تئاتر اجتماعی ایران، صاحب بخشی مستقل در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد.

 به گزارش ممتاز به نقل از هنرآنلاین،دبیرخانه سی‌ودومین جشنواره تئاتر فجر اعلام کرد؛ از امسال بخش تئاتر اجتماعی ایران، به بخش‌های اصلی این جشنواره اضافه می‌شود تا هنرمندان فعال در این حوزه، آثار خود را برای معرفی و ارزیابی به جشنواره بیاورند.

محمد حبیب‌نژاد دبیر این بخش تازه در گفت‌وگو با روابط‌عمومی سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر دربارهٔ ان توضیح داد: دکتر اسماعیل عالی‌زاد، دبیر جشنواره تئاتر با درنظر گرفتن حضور فعال هنرمندانی که بدون چشم‌داشت و پشتوانه مالی و معنوی، سال‌های سال در این حوزه فعالیت کرده‌اند، همزمان با برنامه‌ریزی‌های جشنواره، از مدت‌ها قبل دستور برگزاری این بخش را صادر کرده‌اند و دبیرخانه برنامه‌ریزی‌های اصلی این بخش را انجام داده است. به این ترتیب بخش تئاتر اجتماعی ایران، محصول مدت‌ها گفت‌وگو و بحث هنرمندان فعال در این حوزه و جامعه‎شناسان و نظریه‌پردازان است و فرصتی برای معرفی و ارزیابی آثار و هنرمندان فعال در تئاتر اجتماعی ایران. این بخش از امسال به صورت مستقل در جشنواره راه‌اندازی می‌شود.

به گفته دبیر این بخش، تئاتر اجتماعی ایران امسال به صورت غیررقابتی و از سال آینده به عنوان بخشی رقابتی در جشنواره حضور دارد. برنامه‌های مربوط به تئاتر اجتماعی ایران در سی‌ودومین جشنواره تئاتر فجر، در روزهای آینده اعلام می‌شود.
 


آخرین خبرها
ماخذ: هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ