بخش دانشگاهی دومین جشنواره همراه تهران آغاز به کار کرد

نرخ لحظه ای ارز امروز پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸

ارز,قیمت ارز,قیمت ارز در بازار ایران,نرخ ارز,ارز مسافرتی,قیمت دلار,سکه ارز,بازار ارز,قیمت سکه ارز,نرخ دلار,بازار دلار,قیمت سکه دلار,دلار امروز,دلار قیمت”

ماخذ: ریسک ایران
گردآوری توسط گروه فرهنگ و هنر ممتازنیوز

نشست خبری بخش دانشگاهی دومین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران در دانشگاه الزهراء برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنرآنلاین؛ این نشست خبری با حضور “حمید خانی” دبیر جشنواره، “حسن علیکرمی” دبیر خانه سینمای دانشگاهی ایران و “مهرداد اسکویی” مستندساز و داور بخش فیلم، شنبه ۳۰ فروردین در دانشگاه الزهراء برگزار شد.

حمید خانی دبیر جشنواره در آغاز نشست خبری گفت: بخش دانشگاهی جشنواره همراه تهران با هدف افزایش مشارکت جوانان و قشر فرهیخته دانشگاهی به عنوان یک حرکت فرهنگی و کمک به فرهنگ سازی استفاده صحیح از تلفن همراه ایجاد شده است.

او اضافه کرد: در کارگاه های آموزشی جشنواره با عنوان “عکاسی و فیلم سازی با تلفن همراه” ، اساتیدی چون سیف اله صمدیان، مهرداد اسکویی، اکبرعالمی و … به آموزش عکاسی و فیلم سازی با تلفن همراه خواهند پرداخت.

در ادامه حسن علیکرمی دبیر خانه سینمای دانشگاهی ایران در تشریح اهداف این مرکز گفت: مهمترین هدف خانه سینمای دانشگاهی ایران ، بازخوانی ارتباط دانشگاه با سینما ست .

علیکرمی حضور جشنواره در دانشگاه های سراسر کشور را یک اتفاق خوب دانست چرا که می تواند به چرخه زوایای مختلف سینمای ایران کمک کند.

دبیر بخش دانشگاهی جشنواره به حرف هایش افزود: در این دوره از جشنواره ، از پایان نامه های دانشگاهی با موضوعات مرتبط با جشنواره ، حمایت خواهیم کرد.

مهرداد اسکویی در خصوص محتوای این کارگاه ها این طور توضیح داد: فیلم سازی مستند و عکاسی تلفن همراه باید این امکان را به دانشجویان بیاموزد که چگونه می توانند شهروندی آگاه و مسئول در جامعه باشند.

با حضور در کارگاه های آموزشی ، شرکت کنندگان کار با ابزار همراه را به خوبی می آموزند و با استمرار این روند می توانند از این وسیله به درستی استفاده کنند.

اسکویی ادامه داد: بسیار دیده شده فیلم های تولیدی با تلفن همراه ، به خلوت خصوصی مردم هجوم می آوردند اما وجود چنین جشنواره هایی به تولید محتوای انسانی و ارزشی کمک می کند. کسانی که در این کارگاه آموزش می بینند دیدگاهشان نسبت به ثبت تصویر تفاوت عمده ای می کند چرا که یاد می گیرند زوایای مختلفی را ثبت کنند و این اتفاق مهمی است.

وی با طرح یک سوال که چگونه می توان با این وسیله (تلفن همراه) خود و جهان پیرامون را بیان کرد و به چالش کشانید؟ ادامه داد: ما در این کارگاه های آموزشی سعی می کنیم با جلب مشارکت عملی دانشجویان و علاقمندان اتفاق مهم و بزرگی را به وجود بیاوریم، که همان همراهی دانشجویان است.

اسکویی در پایان توضیح داد: در این کارگاه ها، محتوای آموزشی به صورت پرسشی ارائه می گردد و دانشجو می آموزد که در مقابل آنچه می بیند، سوال مطرح کند و تمام اتفاقات را به شکل دانشی و داخلی بررسی کند. همین آگاهی و شناخت سبب درست دیدن و درست نگاه کردن است.

کارگا ه های آموزشی جشنواره فیلم و عکس همراه تهران، از ۳۰ فروردین در دانشگاه الزهراء آغاز و تا ۳۱ اردیبهشت به ترتیب در دانشگاه های خورزمی کرج، بین المللی امام خمینی قزوین، هنر اسلامی تبریز، رازی کرمانشاه، با هنر کرمان، سراسری تفرش، شیراز، یاسوج، فرودسی مشهد، سراسری نیشابور، علم و صنعت ایران، علوم اقتصادی، شهیدبهشتی و تربیت مدرس تهران برگزار می گردد.

 انتهای پیام/۵۵

 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ