برای خرید اثر هنری از ‘اکسپو ۹۱’ اقدام کرده ایم

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ‘محمد تقی پور’ با بیان آنکه اینکه وزارتخانه درصدی از بودجه خود را طبق مصوبه دولت و مجلس به خرید آثار هنری اختصاص داده، افزود: تا جایی که می دانم همه همکاران ما خود را موظف به حرکت در چارچوب قانون و اجرایی کردن مصوبات دولت می‌دانند و در این زمینه نیز از آنجا که مصوبه بودجه در این زمینه وجود دارد، حتما اقدامات لازم برای حمایت از آثار هنری و خرید آن در چارچوب قانون انجام شده است.

وی خرید آثار هنری را در جهت تلطیف روحیه جامعه موثر دانست و افزود: خرید اثر هنری هم باعث حمایت از هنرمندان و هم بالا رفتن روحیه در جامعه خواهد شد، این اقدام در حال حاضر از سوی دولت صورت گرفته تا رفته رفته خرید آثار هنری در سطح جامعه نیز رواج پیدا کند.

وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و وزارت ورزش و جوانان پیش از این برای خرید آثار هنری از اکسپو ۹۱ اعلام آمادگی کردند و وعده دادند که بر اساس قانون بودجه عمرانی ساختمانی آثار هنری خریداری می کنند.

** برگزاری اکسپو نیازمند برنامه ریزی درست و منطقی است

مدیر نگارخانه ساعتچی گفت: رونق اقتصادی هنر با برگزاری یک اکسپو میسر نیست و به برنامه ریزی درست و منطقی احتیاج دارد.

‘اکبر ساعتچی’ افزود: اظهار نظر در مورد ‘اکسپو ۹۱’، زود است و باید تا روز اختتامیه صبر کرد و بعد از اتمام کار روند اجرایی آن را بررسی کرد.

اکسپو ۹۱ (نمایشگاه فروش آثار هنرهای تجسمی کشور) از سوی بنیاد فرهنگی، هنری رودکی تا ۱۴ تیر ماه در تالار وحدت برپا است.

فراهنگ ** ۹۱۷۳ ** ۱۰۷۱

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۰۸۶۰۰


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ