برای خواباندن کودکتان را تکان ندهید

 

دکتر بهروز جلیلی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بعضی کودکان به عنوان بچه‌های دشوار شناخته می‌شوند و یکی از نشانه‌های این بچه‌ها گریه‌های سرکش است و گاهی دیده شده که والدین یا مراقبین کودک برای مقابله با این گریه‌ها سرکش سعی می‌کنند با تکان‌های شدید بچه را آرام کنند.

 

babyyyy

 

 

به گزارش”۱پارس”  به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی افزود: اگر والدین با چنین کودکی مواجه شدند در درجه اول باید با پزشک مشورت کرده تا مطمئن شوند که کودک دچار نقایص جسمی نیست زیرا به ندرت و در برخی بیماری‌ها مانند عقب ماندگی ذهنی و مشکلات مغزی باعث گریه و بی‌قراری در شیرخوار می‌شود.

این فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان تصریح کرد: اگر والدین به این نتیجه رسیدند که مشکل جسمی وجود ندارد باید به عنوان اولین قدم، محیط را برای این کودکان حساس آرام نگه دارند و از سرد و گرم کردن ناگهانی هوای اتاق جلوگیری کنند و از کشمکش جلوی این کودکان حساس بپرهیزند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: اگر به هیچ وجه نتوانستند گریه این کودکان را آرام کنند می‌توانند از پزشکان متخصص کودکان و روانپزشک کمک بخواهند و شاید در بعضی موارد خاص استفاده از برخی داروها لازم باشد.

سلامت و زندگی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ