برای «کوروش کبیر» تصمیم‌گیری مسئولان رده بالا نیاز است/ هیچگاه روی هوا پل نمی‌زنم

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز iبه نقل از سینما پرس در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان ۹۱،

علی معلم در غرفه سینماپرس:

سینماپرس-گروه سینما/ علی معلم با حضور در غرفه سینماپرس گفت: فیلم سینمایی «کوروش کبیر» در انتظار تصمیم مسئولان رده بالای کشور است.

علی معلم تهیه نماینده پروژه «کوروش کبیر» در گفت و گو با خبرنگار سینماپرس با بیان این مطلب اظهار داشت: پروژه «کوروش کبیر» همچنان در انتظار تصمیم مسئولان رده بالای مملکتی بوده و همچنان موضع گیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هاله ای از ابهام قرار دارد.

وی تصریح نمود: سجادپور ابراز داشته که نظر وزیر و دیگر مدیران در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مثبت بوده اما طی یک سال پیش که برای دریافت پروانه ساخت اقدام نموده ایم، هنوز iبه صورت رسمی نظر مثبت خود را در این زمینه اعلام نکرده اند.

وی در پاسخ iبه این سوال که تعدادی از سینماگران مدتی ابراز تمایل برای ساخت این فیلم را داشته اند، اما بعد از مدتی انصراف خود را اعلام نموده اند، ابراز داشت: در ایران فیلمساز کاغذی بسیار داریم، همین مسئله سبب می گردد تا بسیاری از پروژه در همان ابتدای کار متوقف می گردد. اما من هر کاری را که بخواهم انجام دهم، روی آن کار می نمایم و هیچگاه روی هوا پل نمی زنم.

وی ادامه داد: برای ساخت پروژه «کوروش کبیر» سال ها فکر شده اما ما نمی خواهیم براس ساخت آن قانون را دور بزنیم و iبه دنبال اجرای قانون هستیم و برای آغاز پروژه در انتظار نظر و اعلام رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم. متاسفانه بعضی از دوستان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی iبه نکاتی اشاره می نمایند که برای من قابل درک نمی باش. در واقع آنها می گویند که مقامات بالاتر باید در زمینه ساخت فیلم نظر دهند. اما از نظر من مرجع مسئول در زمینه ساخت یک فیلم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و آن باید پاسخگو باشد.

وی تصریح نمود: بعد از گفتگو با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، iبه نظر می رسد که حساسیت برای ساخت این فیلم بیشتر در خارج از سینما باشد، این در حالی است که فیلمنامه iبه نگارش در آمده کاملا با استناد iبه تاریخ نوشته شده است.

وی ابراز داشت: فیلمنامه جلد اول کامل iبه نگارش در آمده و خلاصه جلد دوم نیز آماده است، هر قسمت از بخش های فیلم برای یک فیلم سینمایی ۱۸۰ دقیقه ای برنامه ریزی شده است. «کوروش کبیر» یک پروژه ملی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی است، اگر مشکلی با این پروژه دارند احتمالا با شخصیت کوروش خواهند داشت.

معلم ادامه داد: ما iبه کوروش کبیر iبه عنوان فرد برگزیده نگاه می کنیم، نه iبه عنوان یک جریان سلطنتی، کوروش شخصیت بزرگی است که در تاریخ بی نظیر بوده است.

وی در پایان اظهار داشت: همانطور که جامعه نیازمند فیلمی مانند «چ» است، iبه قهرمانان تاریخی ایران زمین نیز نیازمند بوده و باید فیلم سینمایی آن ساخته شود.

انتهای پیام/ر/ن.ف

انتهای خبر / شبکه خبری سینمای ایران/ کد خبر ۳۸۱۵۹


شبکه خبری سینمای ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ