برخورد با ۲۰ هزار خودرو فاقد زنجیر چرخ و محرومیت از ادامه سفر

۳۰م دیماه ،

فرمانده پلیس‌راه خبر داد:

برخورد با ۲۰ هزار خودرو فاقد زنجیر چرخ و محرومیت از ادامه سفر

فرمانده پلیس‌راه کشور از برخورد با ۲۰ هزار خودرو فاقد زنجیر چرخ از ابتدای طرح زمستانه خبر داد و گفت: رانندگان و سرنشینان این خودروها از ادامه سفر محروم شدند.

به نقل از ایسنا، سرهنگ محمدرضا مهماندار روز شنبه با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اصلی پلیس در طرح زمستانه امسال، برخورد با تخلفات اتفاق‌ساز و همراه نداشتن زنجیر چرخ یا لاستیک یخ‌شکن بود افزود: بر این اساس از آغاز طرح زمستانه تا کنون بیش از ۲۰ هزار خودرو فاقد زنجیر چرخ یا لاستیک یخ شکن مورد برخورد پلیس قرار گرفتند که این رقم نسبت به سال قبل بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه این دسته از رانندگان ۳۰۰ هزار ریال جریمه می‌شوند، افزود: در عین حال پلیس در محورهای کوهستانی و برفگیر از ادامه سفر این خودروها جلوگیری کرده و نسبت به بازگرداندن آنها به مبادی اولیه اقدام کرده است.

مهمندار در عین حال به کلیه رانندگان اخطار داد: در صورت به همراه نداشتن زنجیر چرخ از ادامه سفر آنها بخصوص در جاده‌های کوهستانی به سبب ایجاد خطر برای خود و سایر رانندگان قطعا جلوگیری خواهد شد.

فرمانده پلیس‌راه کشور از طرح تشدید برخورد با تخلفات اتفاق ساز ناوگان مسافربری خبر داد و گفت: بر این اساس دفترچه بیش از یکصد راننده ناوگان مسافربری ابطال شده است که از این میان دفترچه ۱۳ راننده به سبب استفاده از مواد مخدر ابطال شده است؛ همچنین دفترچه حدود ۴۵۰ راننده اتوبوس نیز به سبب انجام تخلفات اتفاق‌ساز اخذ شده است.

وی بار دیگر به رانندگان اتوبوس‌ها اخطار داد که در صورت مقصر بودن در تصادفات فوتی و جرحی دیگر اجازه رانندگی در این ناوگان را نخواهند داشت و باید به دنبال شغل دیگری بگردند.

فرمانده پلیس‌راه کشور در عین حال تاکید کرد: همه رانندگان ناوگان مسافربری کشور تا پایان سال دوره‌های آموزشی را طی می‌کنند تا ضمن آشنایی با قانون تازه رسیدگی به تخلفات رانندگی نحوه رانندگی صحیح را نیز آموزش ببینند.

شنبه ۳۰ دى   ۱۴:۴۸

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ