برخورد قانونی با سناریوهای احتمالی احمدی نژاد پس از رد صلاحیت‌ها

۲۴اردیبهشت،

عضو کمیسیون امنیت ملی: عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد برای مجلس محرز است

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد برای مجلس روشن شده است، به اقدامات احمدی نژاد در حمایت از مشایی اشاره کرد و گفت: اما اگر از این قبیل اقدامات بخواهد در آینده انجام شود، مجلس برخورد اساسی، جدی و قانونی خواهد کرد.

مهر نوشت: عوض حیدرپور نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از رفتار اخیر رئیس جمهور در معرفی و ثبت نام کاندیدای دولت در انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که اگر این گونه رفتارهای احمدی نژاد ادامه پیدا کند، مجلس چه واکنشی نشان خواهد داد؟ گفت: مجلس در برخورد با این گونه رفتارها وظیفه قانونی ندارد.

وی اظهار داشت: ما می‌توانیم به رئیس جمهور تذکر داده و یا از وی سوال کنیم و تنها نسبت به اقدامات غیرقانونی رئیس جمهور می‌توانیم نامه‌ای از سوی نمایندگان و یا کمیسیون اصل ۹۰ به رئیس قوه قضائیه ارسال کنیم و علی القاعده برخورد قانونی با قوه قضائیه خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از تذکر و سوال نوبت بررسی عدم کفایت رئیس جمهور می‌رسد، گفت: فکر می‌کنم در این شرایط که در آستانه انتخابات هستیم حقیقتا وقت مجلس اجازه چنین کاری را نمی‌دهد.

حیدرپور با اشاره به اینکه ما به عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد رسیده‌ایم، تصریح کرد: فردی که در پست و منصب ریاست جمهوری قرار دارد به راحتی قوانین جمهوری اسلامی ایران را زیرپا می‌گذارد و فرمایشات رهبری مبنی بر رعایت قانون را نادیده می‌گیرد.

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با اینکه عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد محرز شده است، ولی باز هم تا انتخابات صبر می‌کنیم تا با آرامش بیشتر و بدون ایجاد تنش انتخابات را باشکوه برگزار کنیم.

وی در خصوص شایعاتی مبنی بر اینکه احمدی نژاد قصد دارد بعد از رد صلاحیت احتمالی کاندیداهای دولت سناریوهایی را همچون استعفا، عدم برگزاری انتخابات و یا اقداماتی از این قبیل را انجام دهد و در این صورت مجلس چه واکنشی نشان می‌دهد، گفت: مجلس با هرگونه اقدام غیرقانونی و خلاف قاعده‌ای که بخواهند انجام دهند تا کشور را با چالش و بحران روبرو کند، برخورد اساسی، جدی و قانونی خواهد کرد.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. رزا گفت:

    اگه شما بلد بودید برخورد کنید ک الان این همه شرکت کننده برای انتخابات ریاست جمهوری نداشتیم….. تنها کشوری ک هر کی هر کاری میخواد میکنه ایرانه …..احمدی نژاد خیلی شاخ تر از اونیه ک نشون میداد و همتون اینو فهمیدید ….واقعا زشته وقتی پای حرف زدن میاد وسط همه حراف میشن وقتی پای عمل میاد پاس کاری میکنن موضوع اینه ک همه میان ک بخورن……اما همه شما یادتون باشه این مردم صبرشون حدی داره و همونایی ک شما را به اینجا رسوندن اگه تصمیم بگیرن میارنتون پایین فکر نکنم حکومت شما عمرش بیشتر پهلوی باشه……

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن