برخی شاخص‌های اقتصادی کشور در سال ۹۰ رشد داشت

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد برخی شاخصهای اقتصادی در سال گذشته خبر داد و گفت: درآمدها و پرداختها در سال ۹۰ حدود ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته اش رشد داشت.

به گزارش سرویس اقتصادی برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، شمس الدین حسینی با  با اشاره به رشد دیگر شاخصهای اقتصادی در کشور تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار سال گذشته ۲۵ درصد رشد صادرات غیر نفتی را شاهد بودیم ارزش آن از ۴۳ میلیارد دلار عبور کرد.

وی همچنین به میزان واردات اشاره کرد و افزود: واردات صورت گرفته اگر چه پاسخ نیازهای کشور را داد اما با مجموعه برنامه ریزی های صورت گرفته ارزش آن با ۶ درصد کاهش به ۶۰ میلیارد دلار رسید.

وزیر اقتصاد در خصوص تراز تجاری کشور گفت: تراز تجاری اقتصاد کشور به لحاظ منفی کردن یا خروج نفت، صادرات غیر نفتی و کل واردات نسبت به سال قبلش بهبود یافته است.

حسینی به رشد بازار سرمایه هم اشاره کرد و افزود: بازار سرمایه با رشدی ۲ درصدی مواجه بود و با همین نرخ به کار خودش ادامه داد.

تبدیل بازار بورس کشور به یکی از بازارهای بزرگ سهام دنیا
وی همچنین اذعان کرد: در سال ۹۰ ارزش بازار بورس به ۱۲۷ هزار میلیارد تومان رسید که می توان به جرات گفت بازار بورس ما به یکی از بازارهای بزرگ بورس و یا یکی از بازارهای بزرگ سهام دنیا تبدیل شده است و این در حالی است که ارزش معاملات بازار فرابورس ما از ۸ هزار میلیارد تومان گذشته و ارزش معاملات بورس کالا به ۱۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وزیر اقتصاد سال گذشته را در حوزه بیمه بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: عملکرد ما در حوزه بیمه در سال ۹۰ بسیار خوب و پررونق بود و توانستیم در ۱۰ ماهه اول سال حدود ۴۷ درصد حق بیمه های تولیدی را افزایش دهیم.

حسینی اظهار کرد: سال ۹۰ از نظر بودجه ای اگر چه با انضباط مدیریت شد اما در عین حال انبساطی بود و به بیان آمارها شاهد رشد شاخصهای اقتصادی بودیم و این از این منظر بسیار مورد توجه است که در بیرون از کشور برخی ها قصد داشتند شایعه پراکنی کنند که دولت در پرداختها دچار مشکل است که این به آنها و دیگران ثابت شد.

سال ۹۱ سال به بهره برداری رسیدن حجم عظیم فعالیت های عمرانی و سرمایه گذاری ها
وی تاکید کرد: سال ۹۱ سال به بهره برداری رسیدن حجم فعالیتها و سرمایه گذاری هایی است که در دولتهای نهم و دهم آغاز شده اند.


آخرین اخبار

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ